حفظ طبیعت و بحران آب موضوع اردوهای تابستانی کانون

حفظ طبیعت و بحران آب موضوع اردوهای تابستانی کانون

اهمیت حفظ محیط‌ زیست و بحران آب در کشور عنوان موضوع‌های پیشنهادی در آیین‌نامه‌ی اجرایی اردوهای تابستانی اعضای مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، اردو از جمله فعالیت‌های هیجان‌انگیز و جذاب برای نوجوانان است که خاطرات آن هم‌واره در ذهن شرکت‌کنندگان باقی می‌ماند و با توجه به ویژگی‌های ذاتی‌ آن قابلیت تلفیق چندین فعالیت را دارد.

بر همین اساس اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون با ابلاغ آیین‌نامه‌ای به تمامی مراکز کانون سراسر کشور اعلام کرده: اردوهای سال ٩۴ با هدف کلی «تقویت مهارت‌های زندگی در کودکان و نوجوانان به سبک ایرانی-اسلامی» به گونه‌ای که بر تمامی رفتار‌ و عملکرد آن‌ها تاثیر داشته باشد، پیش‌بینی شده است.

به گفته محسن حموله مدیر کل آفرینش‌های فرهنگی کانون، در این آیین‌نامه پیام‌هایی از قبیل: «آب یعنی زندگی»، «آب آبادانی است»، «من زمین را دوست دارم» و «زمین را تنها نگذاریم» برای اردوهای سال ۹۴  کانون در استان‌ها پیشنهاد شده است.

وی هم‌چنین گفت: بر اساس این آیین‌نامه‌، اردوهای امسال به صورت استانی برگزار می‌شود و در صورت فراهم‌ بودن زمینه و شرایط لازم، هر استان می‌تواند برای اعضای دختر یا پسر نوجوان ١٢ تا ١۴ و یا هر دو گروه در فاصله زمانی ١۵ مرداد تا ٢٠ شهریور به صورت جداگانه اردو برگزار کند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی بیشتر و دسترسی به نسخه‌ی کامل آیین‌نامه اجرایی اردوهای اعضای مراکز فرهنگی‌هنری به شکل الکترونیکی به پایگاه اطلاع‌رسانی کانون به نشانی www.kanoonnews.ir مراجعه کنند.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۰۸:۴۸
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.