دُمی آقا موشه با گویش اصفهانی منتشر شد

دُمی آقا موشه با گویش اصفهانی منتشر شد

کتاب «دُمی آقا موشه» از مجموعه کتاب‌های سیمرغ قصه‌های شفاهی مردم ایران با ٢ گویش فارسی ـ اصفهانی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب با بیان روایتی از قصه‌های شفاهی مردم اصفهان تلاش می‌کند تا بخشی از فرهنگ سرزمین ایران را به کودکان و نوجوانان معرفی کند.
داستان «دُمی آقا موشه» (دم آقا موشه) با بازنویسی منوچهر کریم‌زاده بخشی از این قصه‌ها را که در طول تاریخ دهان به دهان و از نسلی به نسلی دیگر منتقل شده است، با دست‌مایه‌هایی از فرهنگ، آداب و رسوم آیین و اندیشه ارایه کند.
این اثر با تصویرگری کاوه م.راد و طراحی گرافیکی الهام صالحی تزیین و روایت شفاهی این قصه نیز با صدای گلناز کیانی همراه با لوح فشرده در کنار کتاب عرضه شده است.
داستان این کتاب این گونه آغاز می‌شود: «عید نوروز است. همه خانه تکانی می کنند. آقا موشه هم تصمیم می‌گیرد خانه‌اش را تمیز و مرتب کند. جارویی به دمش می‌بندد و دست به کار می‌شود. ناگهان دمش کنده می‌شود، ناراحت و غمگین دمش را برمی‌دارد و پیش خیاط می‌رود تا دمش را بدوزد، اما خیاط... .»

مجموعه کتاب‌های سیمرغ حاصل سال‌ها تلاش و پژوهش در حوزه‌ی جمع‌آوری قصه‌های ایرانی در شهرها و روستاهای ایران است که از سال ١٣٨٨ کار خود را با هدف شناساندن ادبیات بومی، قومی، لهجه‌ها و گویش‌های مردم ایران زمین آغاز کرده است.
کتاب «دُمی آقا موشه» در ۵٢ صفحه رنگی با شمارگان ٧هزار نسخه برای گروه سنی ب (دوم و سوم ابتدایی) با ۸۷۰۰ هزار روانه‌ی بازار کتاب شده است.
 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۰۵-۲۴ ۱۱:۲۷
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.