گاهی زندگی (اندیشه ها و رازهای نوجوانی)

گاهی زندگی (اندیشه ها و رازهای نوجوانی)

حس و حال نوجوانی، رنگین کمانی است. دنیای نوجوانی، دنیای پر از تناقض هاست. گاهی به تنهایی پناه می بریم و گاهی از تنها بودن هراس داریم. گاهی در خود قدرت جا به جا کردن کوه را حس می کنیم و گاهی توان انجام ساده ترین کارها را نداریم. گاهی فکر می کنیم زیباترین فرد جامعه ایم و گاهی با فکر زشت بودنمان از آینه فراری می شویم  و ...

در این حال و هوای پر از فراز و نشیب، اگر همدمی پیدا شود که ما را با داشتن این همه احساس ضد و نقیض سرزنش نکند، درکمان کند و همراه مان شود، چقدر خوب می شود!

کتاب «گاهی زندگی» شاید بتواند همین همدم باشد. این کتاب با سازمان دهی منسجم و نثری روان، مخاطب را با مجموعه احساساتی رو به رو می سازد که بیش تر نوجوان ها آن ها را تجربه می کنند. 

خواندن این کتاب در کنار دیدن تصاویر آن، به مخاطب نوجوان در درک بهتر احساسات و هیجانات خود یاری می رساند. 

وقتی نوجوان بداند، تجربه ی این احساسات منحصر به فرد نیست و بسیاری از افراد در این سنین چنین تجربه هایی دارند، پذیرش و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

استفاده از طنز در تصاویر، شاید به ما یادآوری کند که هیجانات و احساسات این دوران، در عین جدی و مهم بودن، در بسیاری از اوقات، می توانند خنده دار نیز باشند. این خود به مخاطب کمک می کند تا لایه های طنز در زندگی را پیدا کند و ببیند و موقعیت های جدی و غم انگیز را گذرا بداند. 

فهرست مطالب کمک می کند تا هر بار با داشتن هر احساسی به بخش مربوط به آن مراجعه کنیم و بدین ترتیب بارها کتاب را بخوانیم.  

خواندن این کتاب به بزرگسالان نیز پیشنهاد می شود.

 

دیدگاه ها

با تشکر از معرفی این کتاب؛ انتشارات مدرسه کتاب دیگری از من چاپ کرده است با عنوان «ماجراهای ریبا» که آن هم داستانی کمیک استریپ است. اگر چه موضوع محوری کتاب روش های مطالعه و برنامه ریزی برای دانش آموزان است، ولی داستان جهت گیری های دیگری هم دارد، از جمله موضوع هوش مصنوعی و آینده ای که برای آن متصور است. البته ادعایی ندارم، ولی شاید چون در ایران کتاب های کمیک استریپ با داستان و به ویژه داستان های معروفی چون «تن تن» شناخته شده اند، کتاب من چندان به چشم نیامد. در زمینه کتاب های کودک و نوجوان، این دو کتاب من، نگاهی تازه محسوب می شود، حتی اگر ضعف هایی داشته باشند. خوب است که کتاب «ماجراهای ریبا» هم معرفی شود.


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.