من دنیا را دوست دارم

عنوان لاتین
Love Your World: How to Take Care of the Plants, the Animals, and the Planet

حفظ کره‌ی زمین و گیاهان و جانورانی که روی آن زندگی می‌کنند وظیفه تک تک ماست، چه کودک باشیم و چه بزرگسال. کودکان برای حفاظت از کره‌ی زمین چه می‌توانند بکنند؟

کتاب «من دنیا را دوست دارم» راهکارهایی ساده پیش پای کودکان می‌گذارد تا دست به کار شوند و جهان را مکانی پاکیزه‌تر، سبزتر و شادتر سازند. کارهایی مانند ریختن زباله‌ها در سطل، عشق ورزیدن به جانوران و طبیعت، بستن شیر آب هنگام مسواک زدن، ساخت کارهای دستی هنری با مواد دورریختی و بسیاری فعالیت‌های دیگر.

کتاب «من دنیا را دوست دارم» ابزاری فوق‌العاده برای نشان دادن راه ایجاد تغییر در دنیا و اهمیت تلاش برای کمک به بقای تمامی موجودات زنده‌ی روی کره‌ی زمین، است.

تصاویر کتاب رنگارنگ و شاد است و در تهیه آن‌ها از تکنیک کلاژ عکس استفاده شده است. عکس‌های واقعی کودکان در تصاویر کتاب، علاوه بر آن‌که در جذب کودکان موثر است به آن‌ها نشان می‌دهد فعالیت‌های گفته شده توسط کودکان قابل انجام است.

در انتهای کتاب فهرستی از قول‌های کودکان، مانند قول می‌دهم دنیا را دوست داشته باشم، گیاه بکارم، بازیافت کنم و غیره آمده است. کودکان پس از انجام هر کار، جلوی آن علامت زده و پس از انجام تمامی فهرست، گواهی‌نامه قهرمان سبز انتهای کتاب را دریافت می‌کنند.

کتاب برای استفاده والدین و مربیان برای تشویق کودکان به انجام فعالیت‌های عملی برای حفاظت از محیط‌زیست مناسب است. پس از خواندن کتاب می‌توان فعالیت‌هایی خانوادگی، گروهی و یا فردی تعریف کرد و به اجرا گذاشت.

 

برگردان
آرام وحیدی
تصویرگر
Rachael Parfitt, Howard Shooter Dave King, راشل پارفیت, هوارد شوتر, دیو کینگ
تهیه کننده
صفورا زواریان حسینی
سال نشر
چاپ چهارم: ۱۳۹۴
نویسنده
Dawn Sirret, دان سیرت
Submitted by editor3 on