کلاغ سیاه به سفر می‌رود!

کلاغ سیاه به سفر می‌رود!

 کلاغ سیاه به سفر می‌رود کتابی است تصویری که براساس پرسش و پاسخ و گمانه ‌زنی شکل گرفته است. در این داستان کلاغ سیاه می‌خواهد به سفر برود. او به چه چیزی لازم دارد؟ چمدان؟ بلیت؟ آب؟ لباس گرم؟ ... نه! چه کسی یک کلاغ را تابه‌حال با چمدان دیده؟ خودش بال دارد و پرواز می‌کند، پس بلیت لازم ندارد. آب هم بین راه پیدا می‌کند. پرهایش هم لباس گرم‌اش هستند. پس چه چیزی نیاز دارد؟ دوست! کلاغ سیاه برای سفر یک دوست لازم دارد، یک دوست خوب.

کلاغ سیاه به سفر می‌رود کتابی درباره‌ ارزش دوستی است. کتاب در تلاش است به کودکان نشان دهد داشتن دوست و همراه تنها به معنی انجام دادن بازی مشترک یا برطرف کردن تنهایی نیست، بلکه ضرورتی است که باید به آن توجه کافی داشته باشند.

کتاب متنی کوتاه و ساده دارد. تصویرگری کتاب دو رنگ است. رنگ غالب رنگ مرکب است و تنها بخش رنگی تصاویر منقار کلاغ‌هاست. رنگ‌های انتخابی تصاویر دوست داشتنی کتاب متناسب با شخصیت اصلی داستان هستند.

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود!»

نویسنده کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود!» بابک صابری متولد ۱۳۴۴ است. او که بیشتر به عنوان یک جراح ارتوپد شناخته شده است، علاقه زیادی به نوشتن داستان برای کودکان دارد و چندین کتاب برای کودکان منتشر کرده است که به زبان های انگلیسی، فرانسوی، چینی، ایتالیایی و ... ترجمه شده است از جمله همین کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود!»

 

بابک صابری نویسنده کلاغ سیاه به سفر می رود

کتاب «دوست بزرگ» او که با تصویرگری مهدی زائری، ترجمه و در سوییس منتشر شده است، در سال ۲۰۱۵ جایزه‌ی کوله‌پشتی برای بهترین تصویرگری کتاب کودک در آلمان را دریافت کرده است.

از دیگر کتاب های او می‌توان به «چرا آواز می‌خوانی زنجره؟»، «آبی گفت...»، «دختر بی‌بی گلاب» و «دوست من عنکبوت» اشاره کرد.

کتاب «چرا آواز می‌خوانی زنجره؟» این نویسنده یکی از ۱۵ اثر راه یافته به مسابقه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۱۷ از سوی ایران است.

شبنم چایچیان تصویرگر کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود!» و فارغ التحصیل رشته معماری است. او تصویرگری را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده است و شرکت در نمایشگاه تصویرسازی شارجه ۲۰۱۲ و نمایشگاه هنر برای صلح ۲۰۱۴ خانه هنرمندان را در کارنامه خود دارد.

پس از خواندن کتاب با کودکان درباره دوستی و دلایل نیاز به آن گفتگو کنید. سفر و ابزارها و مقدمات مورد نیاز سفر نیز موضوع دیگری است که به بهانه‌ این کتاب می‌توانید به آن بپردازید.

 

شناسنامه کتاب:
ناشر
نویسنده
بابک صابری
ویراستار
  • مژگان کلهر
تصویرگر
  • شبنم چایچیان
سال نشر
۱۳۹۵
راهنمای کتاب:
دسته بندی های کتاب
گروه سنی:
فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان و نوجوانان, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۳ - ۶ سال, فهرست کتاب های تألیفی برای کودکان ۷ - ۹ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال, معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال
تحلیل کننده کتابشناسی:
صفورا زواران حسینی

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ