آقای ببر وحشی می شود

عنوان لاتین
Mr. tiger goes wild

کتاب «آقای ببر وحشی می‌شود» درباره شکستن چارچوب‌ها و شبیه خود بودن است.

آقای ببر در یک جامعه منظم و مرتب با دوستان و همشهریانی اتو کشیده زندگی می‌کرد. اما از این وضعیت حوصله‌اش سر رفته بود. آقای ببر دلش می‌خواست کمی وحشی باشد و بالاخره یک روز تصمیم‌اش را عملی کرد. دوستان و همشهریانش کارش را قبول نداشتند، پس آقای ببر از شهر خارج شد و به دل طبیعت رفت. اما تنها بود و بعد از مدتی دلش برای دوستان و شهر و خانه‌اش تنگ شد. پس تصمیم گرفت برگردد. اما وقتی برگشت متوجه شد که اوضاع در محل زندگی‌اش تغییر کرده است و حالا هرکس بیشتر شبیه خودش است. حالا آقای ببر می‌توانست شبیه خودش در شهر و خانه‌اش زندگی کند.

متن کتاب کوتاه، ساده و روان است. تصویرگری زیبای کتاب با جوهر، آّبرنگ، گواش و مداد انجام و سپس به صورت کامپیوتری ترکیب و چیدمان شده است. «پیتر براون» رنگ تصاویر را هوشمندانه انتخاب کرده است و تصاویر به خوبی تکمیل کننده متن کتاب هستند.

«نشر قایق کاغذی» کتاب «آقای ببر وحشی می شود» را به همراه سی‌دی قصه صوتی آن عرضه کرده است.

کتاب «آقای ببر وحشی می‌شود» در فهرست «لاک پشت پرنده» با نشان ۵ لاک‌پشت قرار گرفته است.

کتاب «آقای ببر وحشی می شود» برای بلندخوانی و اجرای نمایش مناسب است.

درباره نویسنده و تصویرگر و مترجم کتاب «آقای ببر وحشی می شود»

«پیتر بروان» پس از سال‌ها فعالیت در عرصه ساخت انیمیشن، تصویرگری و نویسندگی کتاب‌های تصویری کودکان را آغاز کرد. «پیتر براون» در سال ۲۰۱۴، برای تصویرگری این کتاب، جایزه بادبادک طلایی را دریافت کرده است. کتاب‌های دیگر او نیز برنده جوایز متعددی مانند جایزه ای بی وایت (جایزه کتاب‌های مناسب برای بلندخوانی) و نشان افتخاری کلدکات بوده‌اند.

«عذرا جوزدانی» از نویسندگان و مترجمان پرکار و شناخته شده ادبیات کودکان و نوجوانان است. وی در حال حاضر سرویراستار و عضو شورای برنامه‌ریزی کتاب‌های میچکا (واحد کودک انتشارات مبتکران) و داور فهرست لاکپشت پرنده است.

برگردان
عذرا جوزدانی
تصویرگر
Peter Brown, پیتر براون
سال نشر
۱۳۹۵
نویسنده
Peter Brown, پیتر براون
نگارنده معرفی کتاب
گروه سنی
فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال
Submitted by editor3 on