اعترافات یک دوست خیالی

عنوان لاتین
Confessions of an imaginary friend : a memoir by Jacques Papier

کتاب «اعترافات یک دوست خیالی» از میشل کیوواس داستان یک دوست خیالی است که خودش نمی‌داند خیالی است.

کتاب «اعترافات یک دوست خیالی» یک داستان هوشمندانه در باره پیدا کردن هدف و پذیرش خود است.

داستان با این جمله شروع می‌شود: «آی دنیا ! من دارم خاطراتم را می‌نویسم واسم فصل اولش را هم گذاشته‌ام: همه از ژاک پاپیه متنفرند.»

او معتقد است که همه به جز خواهرش فلور به او اهمیتی نمی‌دهند. زمانی که در کلاس  سئوالی مطرح می‌شود و دست او بالا می‌رود معلمان او را نادیده می‌گیرند، او هرگز برای تیم‌های ورزشی انتخاب نمی‌شود و والدین او اغلب نیاز به یادآوری دارند که در میز شام جایی برای او تعیین کنند. اما زمانی که او سرانجام با این حقیقت روبه‌رو می‌شود که دوست خیالی فلور است  شوکه می‌شود و فلور را متقاعد می‌کند که او را آزاد کند و تلاش شگفت‌انگیز و خنده‌دارش را برای پیدا کردن خودش آغاز می‌کند تا ببیند ژاک پاپیه واقعا چه کسی است و جایی که او متعلق به اوست کجاست.

داستان جادویی «اعترافات یک دوست خیالی» سرشاراز  استعاره‌هایی است که فکر خواننده را به پرواز در می‌آورد و باعث خلق تصویرهای عجیب و غریب و جذاب می‌شود.

 برای خواندن این کتاب مهم نیست چند ساله هستید، اگر قلب دارید، ذوب می‌شود، اگر مغز داشته باشید، تعجب خواهید کرد و اگر دهان داشته باشید، لبخند می‌زند.

نویسنده کتاب «اعترافات یک دوست خیالی»

میشل کیوواس در سال ۱۹۸۲ در برکشایر، ماساچوست متولد شد. او  فارغ‌التحصیل کالج ویلیامز است و از دانشگاه ویرجینیا کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در رشته نوشتن خلاقانه را دریافت کرد. میشل تاکنون مدال و جایزه‌های معتبری را از آن خود کرده است.

 

 

برگردان
زهرا چوپانکاره
تصویرگر
Maria Fazio, ماریو فازیو
سال نشر
۱۳۹۸
ناشر
نویسنده
Michelle Cuevas, میشل کیوواس
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by editor3 on