امان از دست زورگوها

عنوان لاتین
Bullies are a pain in the brain

برخورد و کنار آمدن با پدیده زورگویی آسان نیست و تجربه هر فرد هم با دیگری تفاوت دارد. کتاب «امان از دست زورگوها» فرصتی فراهم می‌کند تا بتوانید با کودکتان در این زمینه گفتگو کنید و شرایط خاصی را که او در این زمینه تجربه می‌کند با کمک هم مدیریت کنید. حتی اگر کودکان شما هرگز مورد زورگویی واقع نشده باشند هم اطلاعات این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند تا برای این پیش‌آمد از قبل آماده باشند و نحوه برخورد صحیح را بدانند.

در کتاب «امان از دست زورگوها»، پدیده زورگویی توضیح داده می‌شود و برای کودکان عنوان می‌شود که آن‌ها تنها افرادی نیستند که با چنین پیده‌ای روبه‌رو می‌شوند و مهم‌تر از همه این‌که در معرض زورگویی قرار گرفتن به هیچ عنوان تقصیر آن‌ها نیست. پس از آن شرح داده می‌شود که چرا برخی زورگویی می‌کنند و چگونه باید با آن‌ها برخورد کرد. نویسنده در کتاب خود راه‌حل‌هایی را نیز پیشنهاد می‌دهد، مانند این‌که از قوانین و اصول خودتان پیروی کنید، اگر آن‌ها شما را با اسامی خاص صدا می‌زنند به آن‌ها بی‌توجهی کنید و این‌که خود را از آن فضا و شرایط دور کنید و... .

نویسنده در کتاب «امان از دست زورگوها» از زبان طنز کمک گرفته است تا موضوعی سخت و دشوار را به زبانی راحت‌تر توضیح دهد. او با لحنی آرام به موضوعاتی مانند گروه‌های خلافکار و مسلح نیز اشاره می‌کند. در انتها خواننده کتاب به ایده‌هایی برای حل مسئله زورگویی و راه‌هایی برای این‌که حسی قدرتمندتر و قوی‌تر داشته باشد می‌رسد.

در صفحات کتاب «امان از دست زورگوها» تصویر به متن غالب است و این ویژگی باعث می‌شود تا خواندن کتاب آسان باشد. در طول کتاب و در انتهای آن پرسش‌ها و مثالهایی وجود دارد که هم برای کودکان و هم برای والدین و مربیان آن‌ها امکان انجام فعالیت‌ها و تمرین‌های مرتبط با موضوع را به خوبی فراهم می‌آورد. از آن‌جا که مسئله زورگویی و تهدید دیگر مانند گذشته فقط محدود به زمین بازی و مدرسه نمی‌شود و می‌تواند در تمام طول شبانه‌روز و از طریق ابزار دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی کودکان را هدف قرار دهد، آگاه ساختن کودکان از این مسئله و آموزش راه‌های مقابله با آن بسیار اهمیت دارد.
«ترور رومن» یکی از نویسندگان و تصویرگرانی است که کتاب‌های پرفروشی در زمینه خود مراقبتی برای کودکان دارد. کتاب‌های او بیش از یک میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده است و به بیش از ۱۸ زبان دنیا ترجمه شده است.

گزیده‌هایی از کتاب

سر و کله زورگوها همه جا پیدا می‌شود - در روستاها، شهرها، زمین‌های بازی، محله، مجتمع‌های آپارتمانی، پارک، خیابان و هر جایی که آدم‌ها جمع می‌شوند. زورگوها بیشتر از همه در مدرسه پیدایشان می‌شود. ممکن است یکی از آن‌ها در کلاس کنار تو بنشیند.

برگردان
شهرزاد فتوحی
تصویرگر
تصویرگر
Tevor Romain, ترور رومین
سال نشر
1398
ناشر
نویسنده
Tevor Romain, ترور رومین
نگارنده معرفی کتاب
ویراستار
پیرایه کلهر
ویراستار
Submitted by skyfa on