کتاب کودک و نوجوان: میکل آنژ: پیکرتراش و نقاش

میکل آنژ: پیکرتراش و نقاش

زندگینامه ی میکل آنژ با توصیف وضعیت کار و احساسات او بر بالای داربست نمازخانه ی سیستین واتیکان و اشاره به نفرتش از نقاشی آغاز می شود و با شرح تولد او در شهر فلورانس - زادگاه جنبش رنسانس- دوران کودکی و نوجوانی، وضعیت خانوادگی و شناساندن استادانش ادامه می یابد. آن گاه به چگونگی آفرینش آثار جاودانی اش، همچون مجسمه ی داوود، مجسمه ی سوگ مریم و تنها مجسمه ای که به خواست دل خود و نه سفارش پاپ های مختلف واتیکان ساخت و شوربختانه ناتمام ماند می پردازد.

صراحت و واقع بینی نویسنده در توصیف زیر و بم شخصیت و خلق و خوی این هنرمند دوران رنسانس و تمام دوران ها و نیز وجود عکس هایی از آثار بزرگ او، این زندگینامه را به کتابی جذاب، معتبر و خواندنی برای مخاطب نوجوان تبدیل کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گزیده‌هایی از کتاب

"استعداد هنری او، به رغم بی میلی پدرش، از همان سنین کم آشکار بود. پدرش هنر را شکلی از حرفه های دستی، نظیر لوله کشی، کشاورزی یا نجاری می دانست. او امیدوار بود پسرانش حرفه هایی را دنبال کنند که نیازی به کثیف شدن دست آدم نداشته باشد. با این همه، استعداد جر و بحث بر نمی داشت. میل میکل آنژ با طراحی، آینده اش را رقم زد. هنر تقدیر او بود."

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Michelangelo: sculptor and painte
ناشران
نویسنده
Barbara A.‎ Somervill, باربارا ای. سامرویل پل بارولسکی
برگردان
  • شیوا مقانلو
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۸۹

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.