برگزیدگان نهمین دوره انتخاب موزه برتر در شاخص کودک و نوجوان

برگزیدگان نهمین دوره انتخاب موزه برتر در شاخص کودک و نوجوان

در آئین بزرگداشت روز جهانی موزه، برگزیدگان نهمین دوره انتخاب موزه برتر در بخش موزه‌های خصوصی و دولتی کوچک، متوسط و بزرگ با حضور پروفسور هانس مارتین هینز، رئیس ایکوم جهانی؛ رئیس ایکوم کشور ارمنستان، سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سیداحمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران تقدیر شدند. در این میان سه موزه در شاخص کودک و نوجوان توانستند عنوان موزه برتر را از آن خود کنند. 

در بخش موزه‌های خصوصی کوچک «عروسک و اسباب‌بازی‌های کاشان» در بخش موزه‌های دولتی کوچک، موزه «تاریخ علوم» اردبیل، و در بخش موزه‌های دولتی بزرگ، موزه ی «علوم و فناوری» جز برگزیدگان نهمین دوره انتخابات موزه برتر در بخش کودک و نوجوان بودند.

در بخش موزه‌های خصوصی کوچک موزه ی «عروسک‌های ملل» نیز، به سبب به برگزاری کارگاه های آموزشی و آموزش نزدیک به ۲۵۰۰ نفر کودک، نوجوان و بزرگسال جایزه موزه برتر سال در شاخص آموزش را دریافت کرد.

همچنین موزه عروسک‌های ملل در سال ۱۳۹۴ در قالب تورهای گروهی مدارس و مهدکودک‌ها و مراکز آموزشی و تورهای انفرادی خانواده‌ها و دیگر افراد علاقه مند بالغ بر ۸۰۰۰ بازدیدکننده کودک، نوجوان و بزرگسال در شهر تهران و بیش از ۱۰۵۰۰۰ بازدید کننده از موزه سیار عروسک‌های ملل در شهر قزوین داشته است. برهمین اساس بنا به رأی کمیته داوران ایکوم، موزه عروسک‌های ملل به عنوان موزه برتر سال در شاخص بیشترین بازدید کننده معرفی شد.

در این مراسم همچنین از سوسن نیکزاد مدیر موزه «سیار کودک و صلح جهانی» تقدیر شد. 

این مراسم همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس ایکوم و صدمین سال تاسیس موزه ملی ایران برگزار شد.

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.