فراخوان بیست‌وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد

فراخوان بیست‌وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد

فراخوان بیست‌وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با ۸ بخش تخصصی برای برگزاری در آذرماه ۱۳۹۶ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بیست‌وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، این فراخوان با یاداشت کوتاهی از مریم کاظمی، دبیر جشنواره بیست‌و‌چهارم آغاز شده که در آن آمده است: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بعد از بیست‌وسه دوره برگزاری، یک اتفاق موقتی و یک جشن فرخنده چندروزه نیست. یک تاریخ و یک فرهنگ است. تاریخ بخشی از تئاتر ایران که زنجیره سال‌ها کار اجرایی نمایش‌های کودک و نوجوان را به هم پیوند داده است و برایمان خاطره‌انگیز شده است.

وی در ادامه یادآور شده است: در طول زمان، جشنواره پالوده شده، تغییریافته و به شکل کنونی آن درآمده است و اگر از این منظر به طور یکپارچه به جشنواره نگاه کنیم، تغییر اجتناب‌ناپذیر است و باید منتظر تحول و دگرگونی مثبت در سال‌های آینده نیز باشیم و خود را موافق و شریک آن بدانیم. با امید به رویدادی پویا به سمت آذرماه ۹۶ پیش می‌رویم.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می‌شود، شعار «کودکی؛ هم‌سفر قصه‌ها» و هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتمادبه‌نفس فرزندان ایران‌زمین از طریق نمایش را چشم‌انداز برگزاری خود معرفی کرده است.

در این فراخوان اولویت انتخاب مضامین آثار شرکت‌کننده، توجه به کیفیت هنری، اخلاق اجتماعی و خانوادگی، سنت‌های دین مبین اسلام، مهر و دوستی، فرهنگ اصیل ایرانی، شادی و امیدواری و توجه درست به مخاطب نمایش اعلام شده است.

بخش‌های تخصصی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

  • تئاتر کودک
  • تئاتر نوجوان
  • تئاتر خردسالان
  • تئاتر خیابانی
  • تئاتر بین‌الملل
  • مسابقه نمایشنامه‌نویسی
  • تئاتر دانش‌آموزی
  • و کارگاه‌های آموزشی

مطابق فراخوان مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی بیست‌وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۹۶/۴/۳۱، مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه‌نویسی مرحله نخست تا تاریخ ۹۶/۶/۱، مهلت ارسال لوح فشرده نمایش‌های متقاضی بخش‌های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۹۶/۷/۴ خواهد بود.

ارزیابی و معرفی طرح‌های برگزیده بخش تئاترخردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ ۹۶/۵/۱۵ و مهلت دریافت لوح فشرده طرح‌های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ ۹۶/۷/۱ خواهد بود.

ارزیابی و معرفی آثار برگزیده مرحله نخست مسابقه نمایشنامه‌نویسی تا تاریخ ۹۶/۶/۲۰ و ارزیابی و معرفی نمایش‌های برگزیده بخش‌های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۹۶/۷/۲۲ به انجام خواهد رسید.

هنرمندان تئاتر و گروه‌های نمایشی می‌توانند با مطالعه دقیق فراخوان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان و ارسال فرم پرشده و مدارک موردنیاز به دبیرخانه جشنواره آثار خود را در این جشنواره تخصصی شرکت دهند.

نشانی دبیرخانه همدان، بلوار بعثت، جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان. کد پستی: ۶۵۱۶۹۳۳۶۳۴ و شماره تماس: ۰۸۱۳۸۳۸۶۹۴۹ و ۰۸۱۳۲۵۱۲۱۱۸- داخلی ۱۲۷ - نشانی الکترونیکی festival24children@theater.ir برای ارتباط با هنرمندان اعلام شده است.

 

جشنواره بین المللی تئاتر کودک

 

ديدگاه شما