فراخوان کانون پرورش فکری به نوشتن نمایش نامه برای کودکان و نوجوانان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای نوشتن "نمایش نامه کودک و نوجوان امروز" فراخوان داد. 

کانون پس از اجرای طرح رمان نوجوان امروز و انتشار ده ها رمان به قلم نویسندگان ایرانی ادبیات کودک، حالا تصمیم به تشویق نمایش نامه نویسان به نوشتن نمایش نامه های خوب برای کودکان و نوجوانان گرفته است. بر این اساس، دبیرخانه نمایش‌ نامه‌ کودک و نوجوان امروز از نمایش‌ نامه‌ نویسان، کارشناسان و مربیان کودک و نوجوان دعوت به همکاری کرده است.

کانون، چند ماه پیش نیز نشست ویژه ای برپا کرد و از نمایشنامه نویسان مطرح کشور خواست تا در این طرح مشارکت کنند. به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آثار فرستاده شده در شورای تخصصی و سیاست‌گذاری انتشارات کانون مطرح می شود و در صورتی که اثر تصویب شود، با نویسنده قرار داد بسته شده و اثر چاپ خواهد شد. 

 بر اساس فراخوان، آثاری که فرستاده می شود باید برای کودکان و نوجوانان باشند، پیش از این چاپ نشده باشند، نویسنده آن ها دست کم یک اثر چاپ شده داشته باشد و در صورتی که اقتباس از کار نویسنده ای دیگر است یا در آن شعر وجود دارد، حقوق مادی و معنوی نویسنده اثر اصلی و شاعر رعایت شده باشد. کانون مهلت پذیرش  و انتشار آثار را در دو مرحله اعلام کرده است. مرحله اول تا پایان شهریور ۹۱ و مرحله دوم تا پایان اسفند ۹۱. 

       نشانی  دبیرخانه نمایشنامه‌ کودک و نوجوان امروز: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، شماره ۲۶، مجتمع شهید ملک شامران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاونت تولید، واحد انتشارات، کدپستی ۱۵۱۱۶۴۷۴۱۶ آماده دریافت آثار شرکت کنندگان است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱-۰۵-۱۸ ۱۲:۰۵
متن سفارشی:

دیدگاه ها

سلام و نه خسته. خیلی خوشحالم از این اتفاق. اما یک سوال دارم برای شرکت در این فراخوان حتما باید قبلا کاری را منتشر کرده باشید. کاش برای آنهایی که علاقمند به نوشتن نمایشنامه هستند و تازه در ابتدای راه هم فرصتی برای حضور فراهم می شد. با سپاس.


با عرض سلام و خسته نباشی. اگر کاری از قبل منتشر شده نداشته باشیم نمی توانیم شرکت کنیم ؟
سوال دوم اینکه اگر از روی داستان دیگری نمایشنامه نوشته شود حتما حتما باید از نویسنده آن اثر حتی اگر جاپ هم نکرده باشد کسب اجازه شود؟ خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید
من بسیار مشتاقم برای شرکت در این نمایشنامه نویسی


سلام، لطفا در این مورد با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تماس بگیرید. اطلاعات تماس در متن خبر گذاشته شده است.


ديدگاه شما