فهرستی از برترین کتاب های کودکان به مناسبت هفته کتاب

فهرستی از برترین کتاب های کودکان به مناسبت هفته کتاب

سایت کتابک به مناسبت آغاز هفته کتاب، فهرستی از برترین کتاب های کودکان را برای بلندخوانی و خواندن با کودکان منتشر کرد.

هفته کتاب فرارسیده است و بهترین زمان برای هدیه‌دادن کتاب‌هایی مناسب به کودکان است. فهرست کتاب ماه کتابک، دربرگیرنده کتاب‌هایی است که مربیان، آموزگاران و پدران و مادران می‌توانند به مناسبت هفته کتاب، به کودکان هدیه دهند، همراه با آنان بخوانند و فعالیت‌هایی را مرتبط با کتاب پس از خواندن آن انجام دهند. لازم به ذکر است این فهرست از سوی کارشناسان کتابک ارزیابی و تایید شده‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت معرفی کامل هر کتاب و همچنین خرید آن از فروشگاه کتاب هدهد، به لینک کنار هر کتاب مراجعه کنند. گفتنی است برترین کتاب‌های کودکان و نوجوانان در هفته کتاب از از ۲۰ تا ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶ با ۱۰ درصد تخفیف از سوی کتاب هدهد ارائه می‌شود.

فهرستی از برترین کتاب های کودکان

 • المر

المر داستان فیل رنگارنگی است که با دیگر فیل‌ها فرق دارد. المر از این که با دیگران تفاوت دارد، چندان راضی نیست. برای همین خود را به رنگ خاکستری، شبیه به دیگران درمی‌آورد. ولی حالا هیچ‌کس او را نمی‌شناسد...

کتاب المر برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب المر را بخوانید.

لینک خرید کتاب المر از سایت کتاب هدهد

 • فرشته پدربزرگ

پدربزرگ روی تخت بیمارستان، داستان زندگی‌اش را برای نوه‌اش تعریف می‌کند، از خوشی‌ها و ناخوشی‌هایی می‌گوید که از سر گذرانده است و از این که چقدر خوش‌شانس بوده است. این کتاب کودکان را با مسئله مرگ عزیزان مواجه می‌کند. نویسنده این کتاب با استفاده از شوخ‌طبعی که در تصاویر به کار برده است، تلخی صحبت کردن درباره مرگ را برای کودکان می‌گیرد.

کتاب فرشته پدربزرگ برای کودکان ۷ تا ۹ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال مناسب است.

معرفی کتاب فرشته پدربزرگ را بخوانید.

لینک خرید کتاب فرشته پدربزرگ از سایت کتاب هدهد

 • مرغ سرخ پا کوتاه

مرغ سرخی در مزرعه به راه می‌افتد و دانه‌ای طلایی‌رنگ می‌یابد. او از همه جانوران مزرعه می‌خواهد که به او کمک کنند تا این دانه را بکارد. هیچ‌یک حاضر به همکاری با او نمی‌شوند. در پایان هنگامی که نان آماده شد، جانوران نان می‌خواهند. مرغ یادآوری می‌کند که چون به او در تهیه نان کمک نکرده‌اند،‌ این نان تنها سهم جوجه‌هایش خواهد بود.

کتاب مرغ سرخ پاکوتاه برای کودکان ۰ تا ۲ سال، ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب مرغ سرخ پاکوتاه را بخوانید.

لینک خرید کتاب مرغ سرخ پاکوتاه از سایت کتاب هدهد

 • پسرک و ناخدای شجاع ( آثار ادبیات کلاسیک به انتخاب پیتر هانت)

پسرک در خانه‌ای ساحلی در کنار دریا زندگی می کند. بهترین دوستان او قایقران پیر و ناخدای شجاع، آن قدر از لذت و هیجانات زندگی و سفرهای دریایی برای او گفته‌اند، که پسرک مصمم است تا به‌زودی ملوان شود و به سفر دریایی برود. اما افسوس، زمانی که او این آرزو را با پدر و مادرش در میان می‌گذارد، آن‌ها می‌خندند و به او می‌گویند که برای این کار بسیار کوچک است.

کتاب پسرک و ناخدای شجاع برای کودکان ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب پسرک و ناخدای شجاع را بخوانید.

لینک خرید کتاب پسرک و ناخدای شجاع از سایت کتاب هدهد

 • گوریل ( آثار ادبیات کلاسیک به انتخاب پیتر هانت)

حنا گوریل‌ها را خیلی دوست دارد . پدرش بسیار گرفتار است و فرصت این را ندارد حنا را به باغ وحش ببرد تا گوریل‌ها را ببیند. حنا برای هدیه تولد خود از پدر یک گوریل می خواهد؛ یک گوریل واقعی؛ اما پدر برای او یک گوریل اسباب بازی می‌خرد. یک دفعه اتفاقی باورنکردنی روی می‌دهد؛ گوریل اسباب‌بازی بزرگ و بزرگتر می‌شود و به گوریلی واقعی تبدیل می‌شود.! ...

کتاب گوریل برای کودکان ۳ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال مناسب است.

معرفی کتاب گوریل را بخوانید.

لینک خرید کتاب گوریل از سایت کتاب هدهد

 • این یک کتاب است

این کتاب با طرح داستانی ساده و متنی روان، مخاطب را به خواندن گفت‌وگوی یک میمون و الاغ درباره کتاب و ابزار دیجیتالی دعوت می‌کند.

کتاب این یک کتاب است برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب این یک کتاب است را بخوانید.

لینک خرید کتاب این یک کتاب است از سایت کتاب هدهد

 • حالا نشانت می دهم کانگوروی آبی

لی لی دختر کوچکی است که با کانگوروی آبی دوست داشتنی‌اش دو دوست جدانشدنی هستند. لی لی قهرمان مجموعه شش جلدی‌ای است که در آن هر بار بر یکی از مسایل خاص کودک تاکید می شود. گاهی کودک ترس از دست دادن دارد، گاهی دروغ می‌گوید... هر کدام از این اتفاق‌ها هر بار می‌تواند فرصتی برای آشنا شدن کودک با رفتارهایش در نظر دیگران باشد.

کتاب حالا نشانت می‌دهم کانگورو برای کودکان ۳ تا ۶ سال مناسب است.

معرفی کتاب حالا نشانت می‌دهم کانگوروی آبی را بخوانید.

لینک خرید کتاب حالا نشانت می‌دهم کانگوروی آبی از سایت کتاب هدهد

 • روزی که آموس بیمار شد

آموس در باغ وحش شهر کار می‌کند. او هر روز کمی از وقتش را با دوستانش در باغ وحش می‌گذراند. با فیل شطرنج بازی می‌کند، با لاک‌پشت مسابقه‌ی دو می‌دهد، کنار پنگوئن خجالتی ساکت می‌نشیند، به کرگدن که همیشه آب بینی‌اش می‌آید کمک می‌کند و هنگام غروب برای جغد داستان می‌خواند. هنگامی که آموس بیمار می‌شود حالا نوبت دوستانش است که مهربانی‌های او را جبران کنند.

کتاب روزی که آموس بیمار شد برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب روزی که آموس بیمار شد را بخوانید.

لینک خرید کتاب روزی که آموس بیمار شد از سایت کتاب هدهد

 • بافتنی عجیب

موش کوچولو عاشق بافتن است. سرانجام روزی یکی از کلاف‌های زن مزرعه‌دار نصیبش می‌شود و دوستانش هم به او کمک می‌کنند تا به آرزویش برسد. جوجه تیغی دو تا از تیغ هایش را به او می دهد تا از آن ها به جای میل بافتن استفاده کند. موش کوچولو در حال بافتن به سوی خانه اش به راه می افتد و چنان غرق کارش است که اگر قورباغه و سنجاب مواظبش نبودند ممکن است اتفاق بدی برایش بیفتد.

کتاب بافتنی عجیب برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب بافتنی عجیب را بخوانید.

لینک خرید کتاب بافتنی عجیب از سایت کتاب هدهد

 • خرسی که می خواست قصه بگوید

خرس دلش می‌خواهد برای دوستانش قصه بگوید. اما به زودی زمستان از راه خواهد رسید و دوستانش باید خود را برای زمستان آماده کنند و وقتی برای شنیدن قصه‌ی خرس ندارند.خرس به دوستانش کمک می‌کند تا برای زمستان آماده شوند. با آمدن بهار زمان آن است که خرس قصه‌اش را برای دوستانش بگوید.

کتاب خرسی که می خواست قصه بگوید برای کودکان ۳ تا ۶ سال مناسب است.

معرفی کتاب خرسی که می خواست قصه بگوید را بخوانید.

لینک خرید کتاب خرسی که می خواست قصه بگوید از سایت کتاب هدهد

 • دست هایت را بشوی

شاهزاده کوچولو عاشق این است که خودش را کثیف کند. درست مانند خیلی از بچه‌های دیگر. ملکه، آشپز، پادشاه، خانم خدمتکار، همگی بارها به او  می‌گویند دست هایت را بشوی، اما او هر بار به بهانه‌ای از شستن دست‌هایش شانه خالی می‌کند. تا اینکه روزی خدمتکار به او چیزی می‌گوید...

کتاب دست هایت را بشوی برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب دست هایت را بشوی را بخوانید.

لینک خرید کتاب دست هایت را بشوی از سایت کتاب هدهد

 • اما فردیناند این کار را نکرد (آثار ادبیات کلاسیک به انتخاب پیتر هانت)

گوساله کوچکی به نام فردیناند با گله‌ای از گاوها در اسپانیا زندگی می‌کند. فردیناند بر خلاف دیگر گوساله‌ها که دوست دارند شاخهایشان را به هم بکوبند و سم هایشان را بر زمین بکشند، دوست دارد در جایی کاملاٌ آرام بنشیند و گل‌ها را بو کند. روزی عده‌ای گاوباز برای مسابقه گاوبازی او را به مادرید می‌برند. اما در زمین مسابقه به جای خشونت و شاخ کوبیدن آرام مي‌نشيند و...

کتاب اما فردیناند این کار را نکرد برای کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال مناسب است.

معرفی کتاب اما فردیناند این کار را نکرد را بخوانید.

لینک خرید کتاب اما فردیناند این کار را نکرد از سایت کتاب هدهد

 

فهرستی از برترین کتاب های کودکان به مناسبت آغاز هفته کتاب

برترین کتاب های کودکان و نوجوانان را در سایت کتاب هدهد جست‌وجو کنید:

کتاب هدهد

ديدگاه شما