محتوای کتابخانه خانگی خود را زنده کنید

محتوای کتابخانه خانگی خود را زنده کنید

A Fresh Look at Your Home Library

داشتن خواندنی‌های جذاب در خانه، راهی مناسب برای به هیجان آوردن کودکان است. در این مطلب، تعدادی پرسش درباره کتابخانه شما در خانه برای مرور آمده است. با ایجاد برخی تغییرات ساده در محتوای کتابخانه خانگی‌تان می‌توانید یک کتابخانه فوق‌العاده در خانه داشته باشید و علاقه به خواندن را از سنین کم در فرزندتان پرورش دهید.

آغاز مهر و بازگشایی مدرسه‌ها فرصت مناسبی است تا کتابخانه تان را مرتب و به‌روز کنید.

 

محتوای کتابخانه خانگی شما

 

آیا محتوای کتابخانه شما شامل این موارد می‌شود؟

  • آیا کتابخانه شما شامل خواندنی‌های گوناگون است؟

بچه‌ها دوست دارند تمام انواع خواندنی‌ها مانند کتاب، مجله، روزنامه و شعر بخوانند. حتی می‌توان بروشورهای سفر، نقشه‌های خیابان و برنامه بازی مدرسه را نیز به این مجموعه افزود.

  • آیا محتوای کتابخانه شما را کتاب‌هایی با درجات مختلف سختی برای کودکان شامل می‌شود؟

مهم است که در کتابخانه‌تان، کتابهای ساده‌ای که فرزندتان خودش بتواند بخواند داشته باشید،؛ اما در کنار آن خوب است که کتاب‌هایی که برای خواندنشان کمک بزرگترها هم نیاز است در کتابخانه وجود داشته باشد. چنین ترکیبی به فرزند شما کمک می‌کند با کمک برخی کتاب‌ها اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرد و با استفاده از برخی دیگر، مهارت خواندن را در خود توسعه دهد.

  • نوع دسته‌بندی کتاب‌ها به چه شکل است؟

برخی اوقات دسته‌بندی کردن کتاب‌ها بر اساس موضوع یا نوع کتاب بسیار کمک می‌کند تا فرزند شما بتواند کتاب‌هایی را که دوست دارد، پیدا کند. دسته‌بندی کردن کتاب‌ها با استفاده از سبدهای کتاب نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد تا بچه‌ها در مقایسه با یک قفسه شلوغ، بسیار راحت‌تر بتوانند کتاب مورد نظرشان را بیابند.

  • چند جلد کتاب در کتابخانه‌تان دارید؟

 به دنبال راه‌های خلاقانه برای افزودن کتاب به کتابخانه خود باشید. تبادل کتاب با کودکان دیگر، حراج‌های خانگی و کتاب‌فروشی‌های دست دوم، همگی گزینه‌هایی مقرون به صرفه برای افزودن کتاب به مجموعه کتاب‌هایتان هستند.

این بار در خانه‌تکانی، زمانی را هم برای کتابخانه‌تان در نظر بگیرید. خواننده کوچک شما حتما از این کار خوشحال خواهد شد.

- در پیوند با این مقاله بیشتر بخوانید:

 

ديدگاه شما