نخستین کتابخانه سیار «با من بخوان» به‌سوی کودکان قروه حرکت می‌کند

نخستین کتابخانه سیار «با من بخوان» به‌سوی کودکان قروه حرکت می‌کند

برنامه «با من بخوان» نخستین کتابخانه سیار خود را با پشتیبانی مالی انجمن یاران دانش و مهر، دی‌ماه ۱۳۹۷، برای کودکان شهرستان قروه و روستاهای اطراف آن راه‌اندازی کرد.

 

نمای داخلی کتابخانه

نمای داخلی کتابخانه

 

این کتابخانه سیار که به درخواست انجمن دفاع از حقوق معلولان شهرستان قروه (باران) راه‌اندازی شده است، به‌زودی به سوی قروه، یکی از شهرستان‌های استان کردستان حرکت خواهد کرد تا کار ترویج کتابخوانی و خدمات کتابخانه‌ای خود را در هفت روستای اطراف قروه برای بیش از هفت‌صد کودک آغاز کند.

در کتابخانه سیار  «با من بخوان» قروه بیش از هزار نسخه کتاب، دستنامه و فعالیت درپیوند با کتاب‌ها، ده کوله کتاب و چهار کتابخانه پارچه‌ای «با من بخوان» قرار دارد. گفتنی است مهسا منصوری، تصویرگر طرح‌های روی این کتابخانه سیار است.

کتابخانه قروه

 

برنامه «با من بخوان» از مهرماه ۱۳۹۷ به برنامه‌ریزی برای ساخت نخستین کتابخانه سیار «با من بخوان» پرداخته است. آموزش مروجان، فضاسازی کتابخانه سیار و تهیه کتاب‌های باکیفیت از جمله کارهای انجام‌شده از آغار تاکنون بوده است.

نخستین کارگاه‌های آموزشی با عنوان «آشنایی با ادبیات کودکان و شیوه‌های بلندخوانی» و «کارگاه هنر» برای ۲۱ نفر از مروجان و داوطلبان شهرستان قروه در آبان‌ماه برگزار شد، سپس چهار کوله کتاب در اختیار این مروجان قرار گرفت تا بتوانند پیش از راه‌اندازی کتابخانه‌سیار فعالیت‌های ترویجگرانه خود را در روستاهای اطراف قروه آغاز کنند.

هم‌زمان با آموزش مروجان، کارهای طراحی بدنه ماشین و تهیه تجهیزات فضاسازی داخل کتابخانه آغاز که در نهایت نخستین «کتابخانه سیار با من بخوان» ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۷ تکمیل و راه اندازی شد.

 

کتابخانه سیار با من بخوان

 

آماده‌سازی کتابخانه پارچه‌ای با من بخوان

آماده‌سازی کتابخانه پارچه‌ای «با من بخوان»

 

آماده‌سازی کوله‌های کتاب

آماده‌سازی کوله‌های کتاب

 

کتابخانه با من بخوان

 

کتابخانه سیار

 

کتابخانه با من بخوان

 

 

 

 

 

ديدگاه شما