نشست گزارش سی و ششمین کنگره دفتر بین‌المللی برای نسل جوان برگزار می‌شود

نشست گزارش سی و ششمین کنگره دفتر بین‌المللی برای نسل جوان برگزار می‌شود

نشست گزارش سی و ششمین کنگره دفتر بین‌المللی برای نسل جوان آتن روز یکشنبه ۲۹ مهر ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در کتاب‌خانه تحقیقاتی شورای کتاب کودک برگزار می‌شود.

سی و ششمین کنگره دفتر بین‌المللی برای نسل جوان از ۳۰ آگوست تا ۱ سپتامبر با موضوع «آن جا که شرق و غرب با یکدیگر دیدار می‌کنند» در آتن یونان برگزار شد.

«تفاوت، تشابه و تنوع در ادبیات کودکان»، «ترجمه، تبادل، پذیرش و مقایسه در ملت‎ها، فرهنگ‎ها و زبان‎های گوناگون» و «علاقه‎مند و درگیر کردن کودکان به ادبیات بین‎المللی و ادبیات چندفرهنگی» سه موضوعی بود که در این کنگره به آن پرداخته شد. تمرکز کنگره بر فراهم آوردن کتاب‎هایی از فرهنگ‎های گوناگون، امکان گفت‌وگو و تبادل نظر درباره پیشینه فرهنگی و ظرفیت تبادل فرهنگی آن‌ها و نقش آن‌ها در بالا بردن آگاهی جهانی درباره صلح و تنوع فرهنگی در جهان بود.

دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان سازمان ناسودبر و مستقلی است که در سال ۱۹۵۳ از سوی یلا لپمن، به منظور بهبود کیفیت کتاب‌های کودکان و نوجوانان، گسترش کتابخانه‌های مربوط به آن‌ها، و ایجاد تفاهم میان نسل جوان کشورهای مختلف از طریق کتاب، در شهر زوریخ سوئیس بنیان نهاده شد. شورای کتاب کودک شعبه ملی این دفتر در ایران است که در سال ۱۳۴۳ به عضویت آن در آمده است. از مهم‌ترین فعالیت‌های این دفتر برگزاری کنگره‌ای است که از سال ۱۹۵۳ هر دو سال یک بار در کشورهای عضو برگزار می‌شود. موضوع این کنگره‌ها ادبیات نسل جوان عصر حاضر، جنبه‌های کمی و کیفی گسترش و توزیع کتاب کودک، و آموزش و پرورش کودکان است.

 

 

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.