نمایشگاه آثار تصویرگران معاصر جمهوری چک در موزه گرافیک

نمایشگاه آثار تصویرگران معاصر جمهوری چک در موزه گرافیک
نویسنده: 
گروه خبر کتابک

نمایشگاه آثار تصویرگران معاصر جمهوری چک روز پنجشنبه، ۱۲ مهر در موزه گرافیک گشایش می‌یابد. نمایشگاه که «دوازده دنیا» نام دارد، آثار ۱۲ تصویرگر کتاب کودک معاصر چک به نمایش گذاشته شده است.  

این نمایشگاه با هدف تعامل در زمینه هنر گرافیک و تصویرگری بین این دو کشور برگزار می‌شود. در سایت موزه گرافیک درباره این نوشته شده است: «این نمایشگاه نماینده ذهنیت تصویرگران معاصر چک، از دنیای کودکانه کتاب‌ها و دیگر رسانه‌های مرتبط با کودکان در این کشور است که تاکنون در بسیاری از کشورهای دنیا نمایش داده شده و اینک در آستانه روز جهانی کودک به تاریخ پنجشنبه دوازدهم مهرماه با حضور برگزارکنندگان و مهمانان از سوی دو کشور گشوده خواهد شد.»
 داوید بم، پاول چخ، دان چرنی، لوسیه دووژاکووا، رناتا فوچیکوا، لنکا یاسنسکا، وندولا خلانکوا، لوسیه لومووا، گالینا میکلیینوا، پتر نیکل، یارمیر پلاخی و وستری (وویتش یوری) شش هنرمند مرد و شش هنرمند زن تصویرگر، متعلق به دو نسل متفاوت از این هنر هستند که تخیلات و توانایی‌های تکنیکی خود را با روحی متنوع در بستر دنیای آثارشان به تصویر کشیده‌اند، چنانکه رادیم کپاچ مدیر هنری و انتخاب کننده آثار نمایشگاه « دوازده دنیا» معتقد است که روح دیگری داشته باشیم تا دنیای دیگر را بشناسیم.

نمایشگاه تصویرگران معاصر جمهوری چک با همکاری سفارت چک در ایران، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و جمعی از دوست‌داران فرهنگ و هنر در دو کشور ایران و جمهوری چک برگزار می‌شود.

 آیین گشایش پنجشنبه ۱۲مهرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ تا ۲۱ در محل موزه گرافیک ایران برگزرا می‌شود.

نشانی: بزرگراه شهید بابایی، خیابان استخر، بلوار استقلال، خیابان توحید، محوطه پارک پلیس

پوستر نمایشگاه دوازده دنیا

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام