نیم قرن سینمای کانون پرورش فکری به مناسبت روز ملی سینما

نیم قرن سینمای کانون پرورش فکری به مناسبت روز ملی سینما
نویسنده: 
گروه خبر کتابک

به مناسبت روز ملی سینما آثاری از نیم قرن فعالیت کانون پرورش فکری در عرصه سینمای کودک به نمایش درمی‌آید. روز چهارشنبه (۲۱ شهریور) آثاری از عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، نورالدین زرین‌کلک، علی‌اکبر صادقی و... به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با نمایشگاهی از پوسترهای سینمایی و کتاب فیلم‌های کانون در سینما کانون به صورت رایگان به نمایش گذاشته می‌شود.

 ۲۱ شهریور در تقویم رسمی به عنوان روز ملی سینما نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ویژه برنامه‌ای آثاری از تولیدات قدیمی‌اش را برای همه علاقه‌مندان سینما به‌ویژه سینمای کودک به نمایش می‌گذارد.

اکران فیلم‌های این برنامه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ روز چهارشنبه (۲۱ شهریور) در سالن سینما کانون و به صورت رایگان برای تمامی گروه‌های سنی است.

در این برنامه آثاری از نورالدین زرین‌کلک، مسعود کیمیایی، امیر نادری، علی‌اکبر صادقی، ناصر تقوایی و نعمت حقیقی به نمایش در می‌آید.

همچنین بخش ویژه در دو برنامه به مروری بر فیلم‌های کوتاه عباس کیارستمی از ساعت ۱۲ تا ۱۲:۴۵ و مروری بر آثار فرشید مثقالی از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ اختصاص دارد.

در بخش جنبی نیز نمایشگاهی از پوسترهای قدیمی و کتاب فیلم‌های انتشارات کانون برپا است. همچنین در این بخش دو کارگاه ساخت انیمیشن برای کودکان و تمامی علاقه‌مندان این رشته از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ صبح و ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ بعدازظهر با حضور هدی اثنی‌عشری، انیماتور و مدرس دانشگاه و مهرانگیز اخوی، مربی مسوول مرکز شماره‌ ۲۵ کانون تهران برگزار می‌شود.

ویژه برنامه‌ نمایش فیلم‌های کانون چهارشنبه (۲۱ شهریور) از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در سالن سینمای مجتمع کانون پرورش فکری کانون برگزار می‌شود.

جدول اکران فیلم های سینما کانون

نشانی: خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش کوچه‌ چهارم

راهنما

عضویت در کانال تلگرام