کتابخانه‌ «با من بخوان» خانه دوم کودکان منطقه دروازه غار شد

روز دوشنبه ۱۵ اَمردادماه ۱۳۹۷ در موسسه توانمندسازی آوای ماندگار یکی دیگر از کتابخانه‌های کودک‌محور «با من بخوان» با حضور کودکان، مادران و پدران گشایش یافت.

سال گذشته بنا به درخواست هیئت مدیره آوای ماندگار کارشناسان «با من بخوان» با پشتیبانی مالی محمود مصطفی‌زاده، مدیرعامل شرکت ناودیس‌راه، راه‌اندازی یک کتابخانه کودک‌محور در مکان این موسسه در دروازه غار را آغاز کردند و اکنون پس از ماه‌ها اموزش کتابداران، فضاسازی کتابخانه و آماده‌سازی کتاب‌ها کتابخانه‌ای با رعایت استانداردهای یک کتابخانه کودک‌محور فضاسازی و با نزدیک به ۱۱۰۰ جلد کتاب، ۱۰۰ نسخه دستنامه و ۱۰۰ برگ فعالیت در پیوند با کتاب‌ها تجهیز شده است. از این پس، کودکان خانواده‌های کم‌برخوردار در معرض خطر دروازه غار پناهگاهی امن و زیبا خواهند داشت تا در آرامش برایشان کتاب خوانده شود و با هم‌دیگر نیز کتاب بخوانند.

 

کتابخانه کودک‌محور آوای ماندگار

 

در این کتابخانه، افزون بر تشکیل نشست‌های کتابخوانی، برنامه تقویت سواد پایه را با بسته‌های آموزش خلاق «آواورزی با سی‌بی‌لک»، «الفباورزی با کاکاکلاغه» و «شمارورزی لولوپی» برای کودکان پیش‌دبستانی اجرا خواهد شد.

بازسازی محل کتابخانه و تهیه بسته‌های سواد پایه با پشتیبانی مرکز توانمندسازی آوای ماندگار و آموزش کتابداران و مربیان پیش‌دبستانی نیز با پشتیبانی مالی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان انجام گرفته است.

 

با من بخوان

 

در حال آماده سازی کتابخانه

همکاران «با من بخوان» در حال آماده‌سازی کتابخانه

 

با من بخوان

همکاران «با من بخوان» در حال آماده‌سازی کتابخانه

 

کتابخانه کودک محور

کتابخانه در حال آماده‌سازی

 

کتابخانه ویژه کودکان

کتابخانه در حال آماده‌سازی

 

کتابخانه با من بخوان

کتابخانه در حال آماده‌سازی

 

درباره حضور «با من بخوان» در موسسه آوای ماندگار بیشتر بدانید

کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه دروازه‌غار را که پیش می‌روید به موسسه توانمندسازی آوای ماندگار می‌رسید؛ موسسه‌ای که زنان و دختران منطقه دروازه غار را آموزش می‌دهد تا با خلق دست‌سازه‌های خود به کسب درآمد خانواده کمک کنند. برنامه «با من بخوان» از سال ۱۳۹۳ در موسسه آوای ماندگار حضور دارد و به اجرا درآمده است. این برنامه فعالیت خود را با بلندخوانی کتاب و انجام فعالیت‌های پس از بلندخوانی برای ۴۵ از فرزندان زنان سرپرست خانوار در این موسسه در گروه‌های سنی مهد تا سال‌های نخست دبستان آغاز کرد که این تعداد به ۱۲۰ کودک در گروه‌های سنی ۷-۹ سال، ۱۰-۱۲ سال و ۱۳ سال به بالا در سال ۹۵ رسید و همچنان نیز این فعالیت در مکان کتابخانه کودک‌محور «با من بخوان» ادامه خواهد داشت. راه‌اندازی این کتابخانه و پشتیبانی از آموزش خلاق کودکان پیش‌دبستانی این مرکز در ادامه فعالیت‌ها و همکاری موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با موسسه آوای ماندگار است.

تصاویری از مراسم گشایش کتابخانه کودک‌محور «با من بخوان» در موسسه آوای ماندگار دروازه غار:

 

کتابخانه کودک محور با من بخوان

 

دروازه غار

 

کودکان دروازه غار

 

 

نویسنده
رسانه با من بخوان
کلیدواژه:
Submitted by editor71 on