انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره یاد یار مهربان

انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره یاد یار مهربان

موسسه‌ی نشر شهر، فراخوان چهاردهمین جشنواره‌ی «یاد یار مهربان» را منتشر کرد.

این جشنواره با هدف افزایش علاقه به مطالعه و بالا بردن سرانه‌ی مطالعه در میان دانش‌آموزان شهر تهران در مهرماه برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی یاد یار مهربان به همت موسسه‌ی نشر شهر، وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، چهاردهمین دوره‌ی خود را پشت سر می‌گذارد. در طول این نمایشگاه، کتاب‌هایی که برای دانش‌آموزان ارائه می‌شود، مناسب دوره‌ی اول متوسطه، پایه‌ی هفتم، هشتم و نهم است که به منظور مطالعه در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

ایده‌ی اصلی این جشنواره که امسال برای دومین سال متوالی از شکل نمایشگاهی به صورت جشنواره تغییر یافته است، انتخاب کتاب از سوی خودِ دانش‌آموز است.

در این طرح، شهردار تهران و وزیر آموزش و پرورش به دانش‌آموزان مقطع متوسطه‌ی اول (پایه‌های هفتم و هشتم)، تا سقف ریالی معینی کتاب اهدا می‌کنند. کتاب‌ها توسط کمیته‌ای زیر نظر شورای یاد یار مهربان و آموزش و پرورش از میان کتاب‌های سه سال اخیر بر اساس استانداردهای کیفیِ مصوب برگزیده می‌شوند.

اطلاعات و تصویر روی جلد کتاب‌ها در بانک اطلاعات ذخیره می‌شوند و روی وب‌سایت جشنواره قرار می‌گیرند. هریک از دانش‌آموزان و معلمان مشمول طرح، کدی یکتا را دریافت می‌کنند و با استفاده از آن در سایت به ثبت‌نام و انتخاب کتاب‌های مورد نظر خود تا سقف ریالی مصوب می‌پردازند پس از ثبت کتاب‌های درخواستی، کلیه سفارش‌های هر مدرسه به‌تفکیک دانش‌آموزان به مدرسه ارسال می‌شود و رسید سفارش‌دهنده‌ها دریافت می‌گردد.

به موازات تأمین کتاب‌های مورد علاقه‌ی دانش‌آموزان، مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در مدرسه‌ها نیز شکل می‌گیرد. طراحی یک نظام امتیازدهی به دانش‌آموزان کتابخوان و تعیین کتابخوان‌های برتر، تشکیل شوراهای کتاب مدرسه، تعیین شهردار کتاب، عضویت در باشگاه کتاب تهران و برنامه‌های مشابه دیگر، بخشی از این نظام فعالیت‌های موازی را تشکیل می‌دهد.

ناشران علاقه‌مند برای حضور و مشارکت در این جشنواره می توانند تا ۱۵ شهریور با مطالعه‌ی فراخوان در پایگاه رسمی چهاردهمین جشنواره به نشانی www.yym.ir ثبت نام کنند.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۰۹:۱۸
منبع:
خبرگزاری مهر
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.