تقدیری‌های موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در پنجاه و چهارمین سالگرد شورای کتاب کودک

تقدیری‌های موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در پنجاه و چهارمین سالگرد شورای کتاب کودک

کمیته جوایز بخش داستان شورای کتاب کودک در مراسم پنجاه‌ و چهارمین سالگرد این شورا از زهره قایینی، به سبب ترجمه کتاب «فراتر از یک رویا» و محمدهادی محمدی، به سبب بازآفرینی کتاب «آرش کمان‌دار» تقدیر کردند.

در پنجاه و چهارمین سالگرد شورای کتاب کودک که عصر یکشنبه ۸ اسفندماه ۱۳۹۵ در تالار بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، فهرست آثار برگزیده‌ و شایسته‌ی تقدیری که در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است، از سوی گروه‌های بررسی شورای کتاب کودک ارائه شد. این آثار در پنج رشته داستان، غیرداستان، تصویر، شعر و نشر الکترونیک معرفی شدند. بر همین اساس زهره قایینی، مترجم کتاب «فراتر از یک رویا» و محمدهادی محمدی، نویسنده‌ی کتاب «آرش کمان‌دار» شایسته‌ی تقدیر اعلام شدند..

کتاب «آرش کمان‌دار» بازآفرینی اسطوره‌ی آرش، قهرمان ایرانی به قلم محمدهادی محمدی و تصویرگری ندا راستین‌مهر است که از سوی انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شده است. این کتاب که موضوع آن عشق به سرزمین و مردم است، داستان زندگی آرش کمانگیر را از کودکی تا فداکاری برای ایران و زندگی ایرانیان پس از فداکاری او روایت می‌کند. در این کتاب، کودکان افزون بر آشنایی با این اسطوره‌ی ایرانی، با فرهنگ، آداب و رسوم و جشن‌های باستانی ایرانیان آشنا می‌شوند.

«فراتر از یک رویا» نوشته‌ی جف آرتز با تصویرگری ماریت تورن‌کوئیست و ترجمه‌ی زهره قایینی، کتابی درباره‌ی کودکی است که پیش از تولدش، خواهر بزرگ‌تر خود را از دست داده و هیچگاه او را ندیده است؛ اما تصویر او در همه جا هست. حتی بر دیوار اتاق‌اش. کودک در تخیل خود با او به گردش می‌رود، حرف می‌زند، بازی می‌کند، به سفری خیالی می‌رود و دوباره با او به خانه باز می‌گردد. این کتاب مرگ یکی از اعضای خانواده را از زاویه دید یک کودک روایت می‌کند و کودکان را با مسئله‌ی مرگ مواجه می‌کند. لازم به ذکر است حق چاپ کتاب «فراتر از یک رویا» از سوی نویسنده و تصویرگر به برنامه‌ی ترویج کتابخوانی «با من بخوان» که از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان اجرا می‌شود، اهدا شده است.

شورای کتاب کودک امسال جوایز خود که در پنج رشته شعر، داستان، غیر داستان، تصویر و نشر الکترونیک جوایز خود را اهدا می‌کند

 

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۳۰
کلیدواژه:
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.