فراخوان بیست ‌و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشر شد

فراخوان بیست ‌و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشر شد

فراخوان بیست ‌و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون با موضوع «قصه زندگی من» منتشر شد. این دوره از جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون با موضوع «قصه زندگی من» و با یک بخش جدید در روزهای پایانی آذر ماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

در بیست ‌و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون علاقمندان می‌توانند علاوه بر دو بخش‌ تخصصی (قصه‌گویی) و علمی (مقاله‌نویسی) در بخش «عمومی» هم  قصه‌های خود از غم‌ها، شادی‌ها و لحظات پندآموز زندگی را روایت کنند. در بخش عمومی همه علاقه‌مندان بدون هیچ محدودیتی می‌توانند قصه‌های خود را در قالب فیلم ۹۰ ثانیه‌ای با موضوع «قصه زندگی من» از طریق سایت جشنواره تا ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ارسال کنند.
بخش تخصصی قصه‌گویی بیست ‌و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی مانند سال‌ها گذشته از دو بخش اصلی ملی شامل «دختران و پسران (۱۴ تا ۱۸ سال)»، «زنان و مردان (۱۸ سال به بالا)» و «مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها» و بخش بین‌الملل شامل «برگزیدگان ۲۰ دوره جشنواره قصه‌گویی در مراحل بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای»، «قصه‌گویان و مجریان حرفه‌ای دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور» و «داوطلبان سایر کشورها» تشکیل شده است.

قصه‌گویان در حوزه تکنیکی می‌توانند به دو شیوه «قصه‌گویی سنتی» (کلاسیک) شامل قصه‌گویی به شیوه‌ی روایت‌گری بدون ابزار و «قصه‌گویی خلاق» با استفاده از ابزار، امکانات دیداری و شنیداری و قصه‌های خود را در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی روایت کنند.
«انتخاب قصه مناسب هم ‌راستا با محورهای جشنواره، توانایی به کارگیری فنون قصه‌گویی (استفاده از زبان بدن، به‌کارگیری لحن و کلام، پرداخت قصه و...)، توانایی اجرای زنده در حضور مخاطب و تعامل با آن‌ها و خلاقیت و نوآوری (متن، اجرا و پوشش)» از مهم‌ترین شاخص‌های داوری این رویداد فرهنگی عنوان شده است.

محورهای موضوعی بخش علمی (مقاله‌نویسی) بیست و یکمین دوره این جشنواره نیز به «دنیای مدرن، عصر ارتباطات و حیات قصه‌ها»، «قصه‌گویی، تجربه اجتماعی و روابط انسانی»، «قصه‌گویی، رسانه، مهارت‌های زندگی» و «قصه‌گویی، تنوع و تبادل فرهنگی» اختصاص یافته است.

شرکت کنندگان این بخش به نگارش مقاله‌های علمی پژوهشی، علمی ترویجی یا مروری، مطالعات موردی و تحلیلی انتقادی خواهند پرداخت.
مهلت ارسال چکیده مقاله ۲۵ شهریور، اعلام نتایج چکیده مقاله‌ها ۵ مهر و مهلت ارسال اصل مقاله‌های پذیرفته شده ۵ آبان سال ۱۳۹۷ تعیین شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir، گاه‌شمار هر بخش را به طور جداگانه دریافت کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۹۷۱۳۶۳ تماس بگیرند.
علاقمندان می‌توانند برای اطلاع از شرایط شرکت در بیست ‌و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون، فراخوان این جشنواره از بخش پیوست دریافت کنند.

جشنواره قصه گویی کانون

عضویت در کانال تلگرام