مهلت شرکت در پنجمین جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی» تمدید شد

مهلت شرکت در پنجمین جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی» تمدید شد

مهلت شرکت در پنجمین جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی» تا نیمه مهرماه تمدید شد.

علاقه‌مندان می‌توانند گزارش‌ها و مستندات فعالیت‌های خود را در زمینه ترویج کتابخوانی به همراه فرم پیوست تکمیل و تاپایان وقت اداری ۱۴مهر به دبیرخانه جشنواره «پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی» ارسال کنند.

به گفته فرمهر منجزی، دبیر پنجمین دوره جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی»، تا روز ۳۰ شهریورماه بیش از ۱۲۰ فرد و گروه ترویج کتابخوانی از بیست استان کشور و پنجاه و شش شهرستان در رویداد ترویج کتاب‌خوانی شرکت کردند.

استان‌های شرکت‌کننده در این رقابت عبارتند از: اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کرمان، گلستان، گیلان، مازندران، خوزستان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد و یزد.

هم‌چنین شهرستان‌های شرکت‌کننده در پنجمین جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی» به این شرح هستند؛ خمینی شهر، نوش‌آباد، کرج، هشتگرد، تبریز، ماکو، گناوه، آبپخش، تهران، صفادشت، قرچک، نسیم شهر، پردیس، بیرجند، سربیشه، طبس، قائن، تربت حیدریه، جغتای، خلیل آباد، خواب، زاوه، فریمان، کلات نادر، گلبهار، گناباد، مشهد، نیشابور، سبزوار، شیراز، استهبان، اِوَز، قزوین، کردستان، دیواندره، سنندج، بانه، کرمانشاه، گچساران، یاسوج، قلعه گنج، گنبد کاووس، گرگان، لاهیجان، رشت، آمل، نوشهر، محمودآباد، ماهشهر، دزفول، ملایر، همدان، تویسرکان، نهاوند، ابرکوه و یزد.

شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند در پنج بخش شرکت کنند:

 • بخش گروه‌ها و نهادهای غیردولتی: خصوصی و مراکز خدمات عمومی، واحدهای صنفی و فضاهای مجازی مروجان الکترونیکی
 •  بخش افراد: معلمان، دانش‌آموزان، امامان جماعت، کتابداران، مربیان مهد کودک، هنرمندان، کتابفروشان، نویسندگان و مترجمان
 •  بخش بین‌الملل: گروه‌ها و افراد فارسی‌زبان در خارج از کشور، گروه‌ها و افراد خارجی فعال مروج کتاب درایران، فعالیت‌های ترویج کتاب‌خوانی کشورهای فارسی‌زبان یا داری جمعیت‌های بزرگ فارسی‌زبان و مروجان ایرانی و غیر ایرانی کتاب به زبان فارسی در داخل و خارج از کشور
 •  بخش نگاه ویژه: بازنشستگان، دانشجویان و کتابداران مدارس
 • بخش نشان استمرار: به افراد یا گروه‌هایی تعلق دارد که در دوره‌های گذشته برگزیده شده‌اند، آن‌ها می‌توانند با ارائه گزارشی از فعالیت‌های گذشته و ارائه طرح‌های نو در این بخش شرکت کنند.

معیارهای انتخاب پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی:

 • تاثیر پایدار در گسترش کتابخوانی میان مردم
 • خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها و شیوه‌های اجرایی
 •  استفاده مناسب از مشارکت مردم و چهره‌ها
 •  استفاده خلاقانه و بهینه از امکانات و ظرفیت‌های عمومی و مردمی
 •  قابلیت معرفی به سایر مناطق به عنوان الگو
 •  اثربخشی فعالیت‌های کتابخوانی در رفتارهای اجتماعی یا فعالیت‌های عمومی مردم
 •  فعالیت به شکل داوطلبی و فعالیت در قالب گروهی

فراخوان جشنواره همراه فرم شرکت در آن از وبگاه به نشانیwww.moravejan.ir  قابل دریافت است.

نخستین دوره جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی» در سال ۱۳۹۳ برگزار شد که برنامه با من بخوان از موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان جایزه و لوح تقدیر این جشنواره را دریافت کرد. برنامه «با من بخوان» برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی با کودکان محروم و کودکان در بحران است. این برنامه زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان برنامه ریزی و اجرا می‌شود. برنامه «با من بخوان» همچنین در سال سال ۲۰۱۶ تواسنت جایزه ترویج کتابخوانی ایبی – آساهی، برجسته‌ترین و معتبرترین جایزه ترویج کتابخوانی در جهان را به دست آورد.

از دیگر برندگان این جشنواره می‌توان به خانه کتابدار کودک و نوجوان و ترویج کتابخوانی و کانون توسعه فرهنگی کودکان اشاره کرد.

نشانی پستی دبیرخانه جشنواره: تهران، خیایان مطهری، خیابان فجر-خیابان غفاری، کوچه کامیاب، پلاک ۳

تلفن: ۸۸۸۲۷۰۳۵-۰۹۰۱۵۱۴۹۲۰۹

 تلفکس:۸۸۳۴۴۴۶۵

رایانامه: moravejan5.‎۹۷@gmail.com

پوستر پنجمین جشنواره تقدیراز مروجان کتابخوانی

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.