مراسم رونمایی از مجموعه‌ «قصه‌های روز» برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از مجموعه‌ «قصه‌های روز» برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از مجموعه‌ ۱۲ جلدی «قصه‌های روز» روز پنج‌شنبه دوازدهم مهرماه در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

 مراسم رونمایی از مجموعه‌ ۱۲ جلدی «قصه‌های روز» و جشن امضا روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۷ عصر با حضور لیلی رشیدی بازیگر و کارگردان تئاتر برگزار می‌شود. 

مجموعه‌ ۱۲ جلدی قصه‌های روز حاصل تلاش جمعی است و به تازگی از سوی انتشارات شهرقلم منتشر شده است. این مجموعه‌ که به همت سیدنوید سیدعلی‌اکبر و جمعی از نویسندگان ادبیات کودک خلق شده است و شش تصویرگر ایرانی هم تصویرگری این کتاب‌ها را بر عهده داشته‌اند. مجموعه «قصه‌های روز» ۱۲ کتاب است، برای هر ماه یک کتاب و برای هر روز یک قصه و در هر جلد سی تا سی‌و‌یک قصه. داستان‌هایی که برای کودکان هشت تا چهارده‌سال نوشته شده است.

 در این مراسم بازیگران کودک آکادمی تئاتر لیو نمایشی براساس یکی از داستان‌های این مجموعه اجرا خواهند کرد، با کمک تصویرگران کتاب تخم‌مرغ آرزوها یا همان دارومای ژاپنی ساخته خواهد شد. کارگاه نویسندگی و تصویرگری خلاق براساس داستان‌های قصه‌های روز با حضور روناک ربیعی و غزاله بیگدلو برگزار خواهد شد. حسین شیخ‌الاسلامی، حدیث لزرغلامی و  شهره یوسفی هم با خانواده‌ها و بچه‌ها خواهند بود.

قصه‌های هرماه در هر یک از این جلدها در فضا و سرزمین خاصی با تعدادی شخصیت ثابت اتفاق می‌افتد و هر جلد آن از سوی یک تصویرساز تصویرگری شده است.

 تم برخی از این قصه‌ها ترسناک است اما قصه‌های اکثر ماه‌ها فضای طنز و فانتزی دارند. این قصه‌ها را مریم فیاضی، راحیل ذبیحی، سولماز خواجه‌وند، اعظم مهدوی، روناک ربیعی، امیر عباسیان، سپیده صریحی، پیام ابراهیمی، شهروز بیدآبادی و نوید سیدعلی اکبر نوشته‌اند.

سمیه علی‌پور، غزاله بیگدلو، حسن عامه‌کن، احسان عبداللهی، سارا نارستان طالش و بهار اخوان تصویرگران این مجموعه هستند.

عناوین این ۱۲ جلدی به این قرار است: فروردین: «قصه‌های جنگل رازآلود»، اردیبهشت: «قصه‌های سیاره شگفت‌انگیز»، خرداد: «قصه‌های رودخانه سرزمین دور»، تیر: «قصه‌های قصر گمشده»، مرداد: «قصه‌های سیرک قوطی‌های پرنده»، شهریور: «قصه‌های سرزمین خوراکی‌های خوشمزه»، مهر: «قصه‌های مدرسه هیچ تا پوچ»، آبان: «قصه‌های قلعه جادوگران چهل گیس»، آذر: «قصه‌های شهر ادم‌های عجیب و غریب»، دی: «قصه‌های کوه تک و چندتا گنده‌بک»، بهمن: «قصه‌های هتل پرستاره جزیره پلیکان» و اسفند: «قصه‌های موزه عروسک‌ها».

پوستر رونمایی مجموعه قصه های روز

ديدگاه شما