میریام مارتینز

Miriam Martinez
میریام مارتینز
مشخصات
نام: 
میریام
نام خانوادگی: 
مارتینز
نام لاتین: 
Miriam
نام خانوادگی لاتین: 
Martinez

میریام مارتینز ، استاد دانشگاه در رشته سوادآموزی و از پشتیبانان برنامه «با من بخوان»، برنامه ترویج کتابخوانی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان است.

میریام مارتینز از سوی انجمن بین‌المللی سوادآموزی به‌عنوان یکی از اعضای هیئت‌مدیره کمیته نامزدان جایزه یادبود آسترید لیندگرن (آلما) انتخاب شده است. انجمن بین‌المللی سوادآموزی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برنامه «با من بخوان» را نامزد دریافت جایزه آلما کرده است.  

دکتر مارتینز مدرک دکتری خود را از دانشگاه تگزاس در سان آنتونیو دریافت کرده و متخصص ادبیات کودک است. او در حوزه پیوندهای میان ادبیات و سوادآموزی مشغول به کار است و به تحلیل کتاب‌های کودک و نوجوان می‌پردازد. میریام مارتینز در زمینه‌های پژوهشی، انتشار کتاب و آموزش فعالیت می‌کند. او یکی از نویسندگان کتاب کتاب‌های کودکان در دستان کودکان (Children’s Books in Children’s Hands) است؛ کتابی درسی که به چاپ پنجم رسیده است. تازه‌ترین کتابش آموزش و یادگیری از راه ادبیات کودک (Teaching and Learning through Children’s Literature) در نوبت انتشار قرار دارد. دکتر مارتینز در حال حاضر ادبیات کودک را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می‌کند.

وی در سال ۲۰۰۶ به‌عنوان استاد برجسته ادبیات کودک و نوجوان شناخته و موفق به دریافت جایزه آربوتنات از انجمن بین‌المللی خواندن شد. دکتر مارتینز یکی از ویراستاران مجله پژوهشی سوادآموزی است.

 

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.