یک سال در کنار کودکان مناطق زلزله‌زده آموختیم و آموزش دادیم

یک سال گذشت. ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۶ بود که زلزله‌ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر، زمین کرمانشاهمان را لرزاند. آن‌چه از زلزله به‌جای ماند، جز ویرانی‌ها، دل‌های هراسیده و غم‌دیده کودکانی بود که صبح آن روز، صحنه‌هایی دلخراش را به چشم خود دیده بودند.

برنامه «با من بخوان» که پیش‌تر با رخداد زلزله آذربایجان شرقی در مردادماه ۱۳۹۱ و زلزله بم در دی‌ماه ۱۳۸۲ تجربه کتاب‌درمانی با کودکان دربحران را داشت، با وقوع زلزله کرمانشاه، به یاری کودکان مناطق زلزله‌زده این استان شتافت و پررنگ‌تر از همیشه در کنار ایشان حضور پیدا کرد.

 

برنامه با من بخوان در استان کرمانشاه

 

در این یک سال، با تلاش آموزشگران و همیاران «با من بخوان» و پشتیبانی نیکوکاران، هفت کتابخانه کودک‌محور «با من بخوان» در سرپل‌ذهاب، ریجاب، ثلاث باباجانی و قصر شیرین کرمانشاه تجهیز و فضاسازی شده است تا پناهگاهی امن برای کودکان مناطق زلزله‌زده باشد. در مجموع، نه کتابدار در این کتابخانه‌ها برای نزدیک به ۱۰۰۰ کودک عضو فعالیت می‌کنند و در میان آنان به ترویج کتابخوانی می‌پردازند.

به‌زودی هشتمین کانکس-کتابخانه کودک‌محور برنامه «با من بخوان» نیز در شهر جوانرود گشایش خواهد یافت. فعالیت «با من بخوان» در کرمانشاه ادامه خواهد داشت. ایده‌های بیشتری در سر داریم.

کودکان کرمانشاه را تنها نخواهیم گذاشت...

درباره حضور «با من بخوان» در کرمانشاه بیشتر بخوانید...

 

تجهیز و فضاسازی کتابخانه

 

کتابخانه کودک محور با من بخوان

 

 

نویسنده
فاطمه بدری
Submitted by editor71 on