آشنایی با ایفلا در نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی کتابخانه مرجع کانون

آشنایی با ایفلا در نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی کتابخانه مرجع کانون

هفتاد و یکمین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی با عنوان «آشنایی با ایفلا» ۲۸ آبان ۱۳۹۷ در کتابخانه مرجع کانون برگزار می‌شود.

هم‌زمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب، دکتر صالح زمانی، دکترای علوم سیاسی و جامعه‌شناسی سیاسی و مدرس دانشگاه و پریسا ‍پاسیار، دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش‌شناسی و مولف مقاله‌های مختلف کتاب‌داری درباره فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسه‌های کتابداری صحبت خواهند کرد.

فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسه‌های کتابداری (IFLA)، ارگانی مستقل، بین‌المللی، غیردولتی و غیرانتفاعی است که هدف آن بالا بردن تفاهم بین‌المللی، همکاری، گفت و شنود، پژوهش و توسعه در همه زمینه‌های کتابداری از جمله کتابشناسی، خدمات اطلاع‌رسانی و آموزش کارکنان و ایجاد تشکیلاتی است که از طریق آن بتوان جنبه‌های بین‌المللی کتابداری را ارائه کرد. برای دستیابی به این اهداف، فدراسیون در مورد فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که مناسب و مطلوب تشخیص داده شود، تصمیم‌گیری می‌کند.

مخاطبان این نشست که با هدف توسعه و ترویج کتاب‌خوانی، ارتقای دانش حرفه‌ای و روزآمدسازی فعالان حوزه کتاب برگزار می‌شود، کتابداران، مربیان، کارشناسان ادبی، ‍پژوهشگران و... هستند.

کتابخانه مرجع کانون دوشنبه ‌آخر هر ماه پذیرای صاحب‌نظران و کارشناسان عرصه هنر و ادبیات کودک و نوجوان است که در حوزه‌های مرتبط به ایراد سخنانی می ‍پردازند.

نشست «آشنایی با ایفلا» از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالداسلامبولی، ساختمان ملک شامران، کتابخانهٔ مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

 

ديدگاه شما