دو اثر  به‌به‌لیمو و کاکلی و گنجشک که بال و پرداشت ! در قالب کتاب نیز منتشر شدند

دو اثر به‌به‌لیمو و کاکلی و گنجشک که بال و پرداشت ! در قالب کتاب نیز منتشر شدند

«گنجشک که بال و پر داشت!» و «به‌به لیمو و کاکُلی» دو عنوان کتابی است که به‌تازگی «انتشارات مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان (کتاب‌های تاک)» چاپ و منتشر کرده است.

«محمدهادی محمدی» بیش از سی‌سال است که برای کودکان، نوجوانان و خردسالان به شکل حرفه‌ای داستان می‌نویسد و از سوی دیگر، در پیوند با موضوع‌های نظری ادبیات کودکان، پیشینه آن در ایران و فارسی‌آموزی‌ و ریاضی‌آموزی ادبی، به پژوهش، ترجمه و ارائه دیدگاه‌‌های نظری خود در قالب مقاله، سخنرانی و کتاب می‌پردازد.

نخستین اثر منتشر شده‌ی محمدی برای کودکان و نوجوانان، داستان کوتاه و واقع‌گرای «فضانوردها در کوره آجرپزی» است که به همراه داستانی دیگر به نام «حقیقت در زمین تنهاست»، در سال ۱۳۶۷، «کتاب‌های شکوفه»، بخش کودک و نوجوان «انتشارات امیرکبیر» با شمارگان یازده‌هزار نسخه آن را منتشر کرده است.

محمدهادی محمدی برخی از آثار خود را در قالب «منظوم» برای خردسالان و کودکان نوشته است، آثاری مانند «دویدم و دویدم» (چاپ نخست ۱۳۸۳)، «افسانه درخت خرما و بزی» (چاپ نخست ۱۳۸۴)، «چه و چه و چه یک بچه!» (چاپ نخست ۱۳۹۲)، «رفتم به باغی» (چاپ نخست ۱۳۹۴)، «جُم‌جمک برگ خزون» (چاپ نخست ۱۳۹۵) و دو کتاب تازه منتشر شده، «گنجشک که بال و پر داشت!» و «بَه‌بَه لیمو و کاکُلی».

گنجشک که بال و پر داشت! و به‌به لیمو و کاکُلی، که پیش از این، در فُرم «کامی شی‌بای» (نمایش کاغذی - کارت‌های تصویری قصه‌گویی) برروی ده برگ مقواهای سی در چهل سانتی‌متری در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ منتشر شده بود، اینک ناشر، آن‌ها را در قالب کتاب منتشر کرده است.

«حسن عامه‌کن» این دو داستان منظوم را تصویرگری رنگی کرده است. شمارگان این دو کتاب ۱۵۰۰ نسخه است.

کتاب‌های گنجشک که بال و پر داشت! و به‌به لیمو و کاکُلی، مناسبِ بلندخوانی برای خردسالان ۲ تا ۶ سال و روخوانی کودکان ۷ و ۸ سال است.

دو اثر  به‌به‌لیمو و کاکلی و گنجشک که بال و پرداشت  در قالب کتاب نیز منتشر شدند

خرید کتاب به به لیمو و کاکلی

دو اثر  به‌به‌لیمو و کاکلی و گنجشک که بال و پرداشت  در قالب کتاب نیز منتشر شدند

خرید کتاب گنجشک که بال و پرداشت

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ ۱۱:۲۳
نویسنده:
مسعود میرعلایی
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.