تصویرهای کتاب «خرگوشان چشمه ماه»  برگزیده فهرست و کاتالوگ تصویرگران نمایشگاه کتاب کودک بلونیا 2020

تصویرهای کتاب «خرگوشان چشمه ماه»  برگزیده فهرست و کاتالوگ تصویرگران نمایشگاه کتاب کودک بلونیا ۲۰۲۰

تصویرهای کتاب « خرگوشان چشمه ماه» بازنویسی محمدهادی محمدی از روایتی کهن (کلیله دمنه و مثنوی مولوی) با تصویرگری امیر شعبانی پور و از انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان (کتاب‌های تاک) که به زودی منتشر خواهد شد،

در فهرست و کاتالوگ تصویرهای برگزیده ۲۰۲۰ نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بلونیا، پرآوازه ترین و معتبرترین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک  قرار گرفت. به گزارش سایت خبری نمایشگاه کتاب کودک بلونیا، هئیت داوری بین المللی این نمایشگاه پس از سه روز کار فشرده، از میان ۲۵۷۴  مجموعه تصویر کتاب های ارسالی از ۶۶ کشور  به نمایشگاه ۷۶ اثر را شایسته شرکت در فهرست، کاتالوگ و حضور در نمایشگاه  ارزیابی کردند که این آثار از ۳۰ مارس تا ۲ آوریل ۲۰۲۰ در محل نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته می‌شوند.

هم چنین این آثار پس از این نمایشگاه برای دو سال در یک تور جهانی به کشورهای گوناگون رفته و در نمایشگاه های دیگر به نمایش در می آیند. نخستین نمایشگاه‌های پیش بینی شده در ژاپن و سپس کره جنوبی و چین برگزار خواهند شد. کاتالوگی که این کتاب ها در آن منتشر می‌شود در نسخه های انگلیسی، ایتالیایی، ژاپنی ، امریکایی، کره ای و چینی منتشر و تکثیر می‌شوند.

در این دوره از داوری‌ها، اگرچه گروه بزرگی از تصویرگران ایرانی در این دوسالانه پراعتبار بین المللی شرکت کرده بودند، اما تنها امیر شعبانی پور این فرصت و افتخار را پیدا کرد که نماینده کشور خودش شناخته شود. در نشانی سایت نمایشگاه بولونیا نام دیگر برگزیدگان و کشورهای آن‌ها آمده است.

سایت نمایشگاه بلونیا: bookfair.bolognafiere.it

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۰۹:۴۳
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.