دعوت هستید به یک روز خراب‌کارانه، در رونمایی نمایشی مجموعه‌ رمان‌های راهنمای خرابکاری!

دعوت هستید به یک روز خراب‌کارانه، در رونمایی نمایشی مجموعه‌ رمان‌های راهنمای خرابکاری!

مجموعه‌ی سه جلدی راهنمای خرابکاری، به شهر، قانون‌های شهری و مفهوم شهروندی می‌پردازد. این مجموعه رمان تصویری تلاش می‌کند با زبانی طنز، نگاهی انتقادی، خلق شخصیت‌هایی خرابکار و موقعیت‌هایی متفاوت و هیجان‌انگیز، اهمیت رعایت قانون و حقوق شهروندی را نشان می‌دهد.

این رمان‌ها برای آموزش مفاهیم شهری، راهی متفاوت را انتخاب کرده‌اند. برای همین در نگاه اول، خرابکاری و زشتی رفتار شخصیت‌های داستان به چشم خواننده می‌آید و با شوخ طبعی، خواننده کودک و نوجوان را به سوی خود می‌کشانند اما در پایان کتاب، خواننده می‌بیند که سرانجام رعایت نکردن قانون‌ها و شلختگی و بی‌نظمی و خرابکاری، درهم ریختگی و شکست است و شهر بی‌معنا می‌شود بدون نظم و قانون.

این مجموعه رمان‌، تلاشی است برای آشنا و همراه کردن کودکان با شهر و قانون‌های شهری و مفهوم شهروندی. نگاه طنز این داستان‌ها، خواندن‌شان را شیرین می‌کند و خلق شخصیت‌ها و موقعیت‌های متفاوت، دل‌زدگی پیام‌های مستقیم را از میان می‌برد.

انتشارات خانه ادبیات، مجموعه رمان سه جلدی «راهنمای خرابکاری» را در سال ۱۳۹۸ با شمارگان هزار نسخه به نویسندگی عادله خلیفی و تصویرگری محمد باباکوهی منتشر کرده است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۰:۰۱
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.