درگذشت خالق ایتالیایی مادربزرگ جادوگر

درگذشت خالق ایتالیایی مادربزرگ جادوگر

تومی دپائولا نویسنده و تصویرگر پرکار آثار کودک که با داستان‌های «استرگا نونا» ساحره‌ای مهربان و پیر در ایتالیا توانست چند نسل از کودکان را خوشحال کند، در ۸۵ سالگی از دنیا رفت. وی خالق بیش از ۲۷۰ اثر بود؛ تقریباً ۲۵ میلیون نسخه از کتاب‌های او در سراسر جهان به فروش رفته و کتاب‌هایش به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده‌اند.

دپائولا به این دلیل داستان استرگا نونا را در کالابریا واقع در جنوب ایتالیا شکل داد که مادربزرگ و پدربزرگش اهل آنجا بودند. او سال ۲۰۱۱ جایزه یک عمر دستاورد حرفه‌ای انجمن کتابخانه آمریکا را از آن خود کرد. مگان اشلیسمن رییس کمیته این جایزه گفت: «تومی دپائولا استاد خلق داستان‌های به ظاهر ساده است که عمق متعجب‌کننده‌ای دارند و صداقت احساسی فراوانی را به نمایش می‌گذارند. این داستان‌ها بیش از ۴۰ سال است که با کودکان ارتباط برقرار کرده‌اند.»

دپائولا از چهارسالگی می‌دانست می‌خواهد هنرمند و نویسنده باشد و به همه هم این را می‌گفت. خانواده‌اش به شدت از او حمایت کردند و نیمی از اتاق زیرشیروانی را به عنوان استودیو به او دادند. در نتیجه خانواده او تبدیل به شخصیت‌های اصلی تعدادی از کتاب‌های اتوبیوگرافیکی این نویسنده از جمله «خیابان فرمونت ۲۶» و «درس هنر» شدند.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۱-۲۰ ۱۳:۴۸
متن سفارشی:

ديدگاه شما