قصه‌های جهان؛ مسابقه‌ی داستان کوتاه برای نوجوانان

قصه‌های جهان؛ مسابقه‌ی داستان کوتاه برای نوجوانان

تغییرهای آب‌وهوایی، نقض حقوق بشر، جنگ‌ها، تبعیض‌های نژادی و نژادپرستی از جمله تهدیدهای امروز و فردای‌مان هستند.

برای رویارویی با آن‌ها، نوجوانان خلاق را باید تشویق کنیم تا برای رفع آن‌ها راه‌حل‌های نوآورانه بیابند. بنابراین، «یونسکو» با همکاری «مؤسسه آدریاس‌شاه» (ISF)، «مسابقه‌ی داستان کوتاه قصه‌های جهان» را برگزار می‌کند. از نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله سراسر جهان دعوت می‌شود تا در قالب داستان کوتاه، درباره‌ی چالش‌های امروز و پیش رو بنویسند و دیدگاه‌های‌شان را با دیگران درمیان بگذارند.

داستان کوتاه باید ۲۵۰ تا ۵۰۰ واژه و به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. موضوع آن نیز این است، «روزی روزگاری در آینده‌ی من». مهلت فرستادن آثار تا نیمه‌شب روز ۳۱ می‌۲۰۲۰ (۱۱ خرداد ۱۳۹۹) است. داستان کوتاه نوجوانانی که برنده شده‌اند، در یک کتاب نفیس چاپ و منتشر خواهد شد. همچنین برندگان این مسابقه در مراسم پساکرونایی در مقّر اصلی یونسکو در پاریس، حضور خواهند یافت.

جزئییات بیش‌تر در اینباره:

https://en.unesco.org/news/unesco-and-idries-shah-foundation-launch-worl.‎.‎.‎

رایانامه برای فرستادن داستان‌ها:

worldtales@unesco.org

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۰۷:۵۹
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

دیدگاه ها

ما انسان ها چیز های درست کردیم که موجب تغییر های آب وهوای میشود مثلا اتومبیل لامپ و... از آنکه که زمین آن وقت ها سر سبز بود اما روز به روز جنگل ها و گیاهان یا از گرما خشک میشوند یا ما آنها را نابود میکنیم مثلا ما یک درخت بکاریم تا که بزرگ بشه ما ده تا رو میکنیم ما انسان ها برای راهتی خود نیز زمین رو نابود میکنیم


لطفا سال ۱۳۹۳ را به ۱۳۹۹ تغییر دهید


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.