فهرست کتابک به مناسبت زادروز ماریا مونته‌سوری، 9 شهریور

«ماریا مونته‌سوری» در سال ۱۸۷۰ در ایتالیا به دنیا آمد. او پزشک، فیلسوف و آموزگار بود. موفقیت مونته‌سوری در آموزش به کودکان عقب‌مانده ذهنی، باعث شد تا او در سال ۱۹۰۶، یک «خانه کودک» در یکی از فقیرترین محله‌های رم احداث کند و در آن‌جا محیطی مناسب برای کودکان به وجود آورد تا هر یک بر اساس توانایی و استعدادهای خود رشد کرده و مهارت‌هایی را کسب کنند.
روش  مونته‌سوری شامل فراهم کردن ابزارهایی از زندگی طبیعی با پیچیدگی‌های ساختاری متفاوت بود که در اختیار بچه‌ها قرار می‌گرفت تا توجه آن‌ها را جلب کند و کودک هنگام کار با این ابزارها، مهارت‌های خود را بیشتر کند و به تدریج به ابزارهای پیچیده‌تری که در اطراف خود می‌بیند توجه کند. با این روش کودک، خود آموزش می‌بیند و نقش آموزگار تنها راهنمایی کردن و فراهم کردن لوازم و محیط مناسب برای آموختن و ایجاد نظم است. ویژگی محیط و ابزارهای روش مونته‌سوری موجب درگیر کردن کودک با شرایط طبیعی محیط زندگی است. هنگامی که آموزگار متوجه شود کودک برای انجام کارهای دشوارتر آماده است او را به درگیرشدن با مفهوم یا ابزاری پیچیده‌تر راهنمایی می‌کند. اگر یک مثلث را در نظر بگیریم سه ضلع آن، کودک، محیط و آموزگار یا پدر و مادر خواهند بود. امروزه روش مونته‌سوری یکی از مهم‌ترین روش‌های آموزش خلاق برای کودکان در جهان است و مدرسه‌های بسیاری در جهان به نام و با روش او فعالیت می‌کنند.

کتابک به مناسبت زادروز ماریا مونته‌سوری کتاب‌های زیر را به شما معرفی می‌کند:

گام‌های نخست – ۶۰ فعالیت – آموزش به روش مونته سوری/ برای 0 تا 1 سال/ (معرفی کتاب گام‌های نخست – ۶۰ فعالیت/ خرید کتاب گام‌های نخست – ۶۰ فعالیت)
پرنده‌ی مجروح – آموزش به روش مونته سوری/ برای 3 تا 7 سال/ (معرفی کتاب پرنده‌ی مجروح/ خرید کتاب پرنده‌ی مجروح)
گردش در طبیعت – آموزش به روش مونته سوری/ برای 3 تا 7 سال/ (معرفی کتاب گردش در طبیعت/ خرید کتاب گردش در طبیعت)
کتاب تمرین من – آموزش به روش مونته سوری- کتابی برای گسترش دامنه واژگان، کشف طبیعت و جهان/ برای 3 تا 9 سال/ (معرفی کتاب تمرین من / خرید کتاب تمرین من)
جهان را کشف کنیم (آموزش به روش مونته‌سوری)/ برای 3 تا 12 سال/ (معرفی کتاب جهان را کشف کنیم/ خرید کتاب جهان را کشف کنیم)
من و زمان (آموزش به روش مونته سوری)/ برای 3 تا 12 سال/ (معرفی کتاب من و زمان/ خرید کتاب من و زمان)
باغچه کوچک من (آموزش به روش مونته‌سوری)/ برای 3 تا 12 سال/ (معرفی کتاب باغچه کوچک من/ خرید کتاب باغچه کوچک من)
با کودک خود جهان را کشف کنید – ۱۰۰ فعالیت – آموزش به روش مونته سوری/ برای کتابداران/ (معرفی کتاب با کودک خود جهان را کشف کنید/ خرید کتاب با کودک خود جهان را کشف کنید)
به کارگیری رویکرد مونته‌سوری در آموزش پیش دبستان/ برای کتابدارن/ (معرفی کتاب به کارگیری رویکرد مونته‌سوری در آموزش پیش دبستان/ خرید کتاب به کارگیری رویکرد مونته‌سوری در آموزش پیش دبستان

پدیدآورندگان:
Submitted by skyfa on