"جیم دکمه" تهیه کارت تبریک تولد، نقاشی تخیل

"جیم دکمه" تولدت مبارک!

یکی از محبوب ترین کتاب های کودکان در آلمان، داستان "جیم دکمه و لوک لوکوموتیوران" اثر میشل انده است که امسال ۵۰ ساله می شود.

به این مناسبت "بنیاد خواندن" Stiftung Lesen با همکاری انتشارات تینمن Verlag Thienemann در سال تحصیلی جاری دست به اقدام جالبی در جهت ترویج خواندن می زند. هدف از اجرای این پروژه، استفاده از محبوبیت "جیم دکمه و شرکا" برای تشویق به خواندن دانش آموزان در مراکزآموزشی است.

این بنیاد از تمام  دبستان ها در آلمان دعوت می کند که در مسابقه تهیه کارت تبریک تولدی برای جیم دکمه  شرکت کنند.  با شعار "جیم دکمه تولدت مبارک"، تمام  کلاس های دبستان ها می توانند کارت تبریک تولدی پر از تخیل، برای این قهرمان داستان های میشل انده بنویسند، نقاشی کنند و بسازند.

جیم دکمه میشل انده تشویق به خواندن در دبستان

این کارت های تبریک نباید بزرگ تر از اندازه A5 باشند. تمام دانش آموزان یک کلاس بایستی در تهیه آن شرکت کنند و تا ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر) امسال به این بنیاد بفرستند.

به بهترین کارت ها جوایزی اهدا می شود که مهم ترین آن ها برگزاری جشن تولد "جیم دکمه" برای دانش آموزان کلاس برنده است. همچنین کتابخانه های مراکزآموزشی برنده، مجموعه ای از کتاب های "جیم دکمه" را دریافت می کنند.

میشل انده یکی از محبوب ترین نویسندگان داستان های کودکان در آلمان است.  داستان "جیم  دکمه و لوک لوکوموتیو ران" یا "Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer"  نخستین کتاب او برای کودکان است که به سال ۱۹۶۰ نوشته شده است. این داستان، جایزه ادبیات کودکان آلمان را در سال ۱۹۶۱ برای انده به ارمغان آورد و او را بر آن داشت تا داستان نویسی برای کودکان را ادامه دهد. 

ديدگاه شما