نمایشگاه کتاب کودک کلکته

Kolkata Children's book Fair
نمایشگاه کتاب کودک کلکته

نمایشگاه کتاب کودک کلکته برای نخستین بار در سال ۲۰۰۸ آغاز به کار کرد.

برگزارکنندگان آن تلاش می کنند علم را با فعالیت های تفریحی درآمیخته و محیطی برای کودکان فراهم کنند که باعث افزایش علاقه شان به کتاب و کتابخوانی شود. برنامه ریزان و برگزارکنندگان نمایشگاه نویسندگان، شاعران، نقاشان، مجسمه سازان، مددکاران اجتماعی، ناشران و حتی تجاری هستند که تحت مدیریت رئیس شورای مطبوعات هند فعالیت می کنند.

هدف نمایشگاه آموزش جنبه های مختلف زندگی به کودکان از طریق کتابخوانی است. برگزارکنندگان سعی می کنند در دنیایی که پیشرفت تکنولوژی باعث جایگزینی فیلم و رایانه با کتاب شده «علاقه مند کتاب و کتابخوانی» را در کودکان زنده نگه دارند. آن ها معتقدند با ایجاد فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان به پیشرفت کشور کمک می شود.

این نمایشگاه علاوه بر ایجاد فضای فرهنگی کتاب کودک محصولاتی چون لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی را نیز عرضه می کنند.

نمایشگاه کلکته در فضای وسیعی برگزار می شود (حدود ۹۰ هزارمترمربع) و جا به جایی بازدیدکنندگان در آن به عهده وسایل نقلیه ای چون قطارهای کتاب گذاشته شده است. کارگاه های آموزشی نقاشی، تصویرگری و مجسمه سازی، سمینار چاپ و انتشار کتاب، برگزاری نمایشگاه نقاشی و مسابقه شطرنج از دیگر فعالیت های فرهنگی این نمایشگاه است. نمایشگاه کتاب کودک کلکته ۱۲ روزه است و هر ساله در اواخر پاییز برگزار می شود.

راهنما
برگردان: 
سفائه محقق نیشابوری

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.