نمایشگاه کتاب کودک کانتیکات

Connecticut children’s book fair
نمایشگاه کتاب کودک کانتیکات
برگردان: 
سفائه محقق نیشابوری

نمایشگاه کتاب کودک کانتیکات در آمریکا که از سال ١٩٩٢ برگزار می شود، نمایشگاهی متفاوت و بسیار جذاب است.

در این نمایشگاه از قراردادهای تجاری ناشران خبری نیست و کانتیکات تنها محل قرار سالانه ای است بین نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و مخاطبانشان. درهای این نمایشگاه به روی کودکان و خانواده هایشان باز است اما کلکسیونرهای کتاب هم به دلیل ارایه نسخه های چاپ قدیم کتاب ها به آن علاقه ویژه ای دارند.

نمایشگاه کتاب کودک کانتیکات توسط مرکز تحقیقاتی «توماس جی . داد» در دانشگاه کانتیکات و شرکت «یوکان» برگزار میشود. عواید به دست آمده از فروش محصولات این نمایشگاه به «دفتر حفظ ادبیات کودکان نورت ایست» در مرکز تحقیقاتی «توماس جی.داد» می رسد.

شرکت «یوکان» انتشارت و کتاب فروشی رسمی دانشگاه کانتیکات است که علاوه بر انتشار کتاب های درسی و آموزشی مورد نیاز دانشجویان این دانشگاه‌، کتاب های عمومی، رایانه، نرم افزار، وسایل آموزشی است.

«دفتر حفظ ادبیات کودک نورت ایست» از بیش از ۱۴ هزار نسخه کتاب شاخص ادبیات کودکان حفاظت کرده و کلیه دست نوشته های ۴۰ نویسنده کتاب کودک را برای اهداف تحقیقاتی در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.

یکی از ویژگی های این نمایشگاه به نمایش گذاشتن آثار ادبی و تصویرگری شاخص کتاب های کودک در سال های پایانی قرن ۱۹ و سال های آغازین قرن ۲۰ است.

نمایشگاه کتاب کودک کانتیکات هم هر ساله جایزه «رب» را به آثار برگزیده دانشجویان دانشگاه کانتیکات در گروه های تصویرگری و نویسندگی اهدا می کند. دانشجویان شرکت کننده در این مسابقه معمولاً در رشته های نویسندگی خلاق و هنرهای زیبا تحصیل می کنند.

 

راهنما
نوع محتوا: 
مکان

ديدگاه شما