نمایشگاه کتاب لایپزیک

Leipzig Book Fair
نمایشگاه کتاب لایپزیک
برگردان: 
سفائه محقق نیشابوری

نمایشگاه کتاب لایپزیک آلمان یکی از رویدادهای مهم دنیای نشر در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی است.

این نمایشگاه نخستین بار در سال ١٦٣٢ بر پا شد و تا سال  ۱۹۴۵ بزرگترین رویداد فرهنگی آلمان محسوب می شد. هدف اصلی این نمایشگاه تبلیغ کتاب است و کتاب های جدید اغلب برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می شود.

در طول ۴ روز برگزاری این نمایشگاه بیش از ۱۸۰۰ برنامه فرهنگی در محل نمایشگاه و شهر لایپزیک اجرا می شود. نمایشگاه کتاب لایپزیک نخستین نمایشگاه کتابی بود که به بازار رو به رشد کتاب های صوتی توجه کرد و بخشی را به عرضه این نوع کتاب ها اختصاص داد.

برندگان «جایزه نمایشگاه کتاب لایپزیک» و «جایزه کتاب لایپزیک برای تفاهم در اروپا» در این نمایشگاه اعلام می شوند و نامزدهای دریافت «جایزه ادبیات نسل جوان آلمان» که در نمایشگاه فرانکفورت اهدا می شود، در طول این نمایشگاه معرفی می شوند.

این نمایشگاه توجه ویژه ای به گسترش کتابخوانی و آشنایی کودکان با کتاب دارد و افزون بر ارایه تازه ترین عنوان های کتاب کودک، برنامه های مختلفی نیز برای کودکان و والدین آن ها دارد. نمایشگاه کتاب لایپزیک تخفیف ویژه ای برای خانواده های شرکت کننده در نظر گرفته و در بخش کودکان نشست های کتاب خوانی، موسیقی و نقاشی برگزار می کند. یکی دیگر از بخش های مهم این نمایشگاه بخش آموزشی آن است که به ارائه ی جدیدترین کتاب ها و نرم افزارهای آموزشی کودکان می پردازد و به همین دلیل نیز هر ساله بیش از ١٤٥٠٠ آموزگار دبستان و پیش دبستانی از این نمایشگاه دیدن می کنند.

«جایزه کتاب کودک نمایشگاه لایپزیک» نیز به ناشر و یا کتابفروشی که بیشترین فعالیت را در زمینه کتاب کودک داشته است اهدا می شود.

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.