بنیاد خواندن آلمان

Stiftung Lesen
بنیاد خواندن آلمان
برگردان: 
گروه مترجمان کتابک

 بنیاد خواندن آلمان، در سال ۱۹۸۸ بنیان گذاری شد. بنیاد خواندن، خود را مکانی می‌داند برای ایجاد راه‌ها و روش‌های تازه و جالب برای  ترویج خواندن. 

بنیاد خواندن، یک نهاد عملگرا است و پروژه‌ها و برنامه‌های گوناگونی برای تشویق به خواندن در سراسر آلمان برپا می‌کند. هزینه‌های بنیاد خواندن و پروژه‌های آن را پشتیبانان و همکاران بنیاد در اجرای پروژه‌های مختلف تامین می‌کنند. بخش اصلی پشتیبانان مالی بنیاد خواندن بخش خصوصی و در بخش اندکی از آن دولت آلمان است. 

یک بخش مهم از فعالیت‌های بنیاد خواندن، بلندخوانی و قصه‌گویی به کودکان در خانواده، مهدکودک و مراکز نگهداری کودکان پیش دبستانی است. مخاطبان این پروژه، پدر و مادرها و آموزگاران هستند. بنیاد خواندن، برای مسئله خواندن با کودکان پیش دبستانی اهمیت بسیاری در نظر دارد. زیرا، دست اندرکاران بنیاد بر این باورند که عادت به خواندن در تمام دوران عمر و بردن کتاب و خواندن به درون خانواده، باید از هنگامی که کودکان بسیار کوچک هستند شکل بگیرد. 

تمرکز دیگر بنیاد خواندن بر تهیه راهنماهایی برای آموزگاران است. این بنیاد، همچنین پیشنهادهایی برای روش‌های جالب آموزش به آموزگاران ارائه می‌کند. بنیاد خواندن به عنوان یک نهاد مهم ترویج خواندن در آلمان به شمار می‌رود. این نهاد، تاکنون پروژه‌های گوناگونی اجرا کرده و در دست اجرا دارد. 

 برخی از پروژه های بنیاد خواندن:

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.