مسابقه بین المللی تصویرگری کتاب کودک جزیره نامی

Nami island international illustration Concours for Picture Book Illustrations
مسابقه بین المللی تصویرگری کتاب کودک جزیره نامی

مسابقه بین المللی تصویرگری کتاب کودک جزیره نامی از سوی برگزار کنندگان جشنواره کتاب کودک «جزیره ی نامی» (کره جنوبی) برگزار می شود.

هدف از برگزاری این مسابقه از یک سو فراهم کردن فرصتی برای تصویرگران است تا آثارشان را در سطح بین المللی معرفی کنند و از سوی دیگر تشویق تصویرگران به آفرینش کتاب های تصویری با ارزش برای کودکان است.

جشنواره بین المللی کتاب کودک نامی که از سال ۲۰۰۵ در این جزیره برگزار می شود از پشتیبانان مالی جایزه هانس کریستین اندرسن نیز است. نخستین دوره ی جایزه ی بین المللی تصویرگری کتاب کودک نامی نیز در فوریه سال ۲۰۱۳ برگزار شده است. برندگان نخستین مسابقه از سوی یگ گروه ۷ نفره از داوران بین المللی انتخاب شده اند.

رییس هیات داوران جونکو یوکوتا استاد ادبیات کودکان در دانشگاه ملی لوییس شیکاگو داور پیشین اندرسون، کالدکات و نیوبری از کشور آمریکا و اعضای داوران زهره قایینی، مدیر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و رئیس پیشین هیئت داوران جایزه هانس کریستین اندرسن در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰، راجر ملو تصویرگر و از فینالیست های جایزه اندرسون از کشور برزیل، آناستازیا آرخیپوا تصویرگر سال نمایشگاه بین المللی مسکو و از داوران جایزه اندرسون، یوسف اسماعیل تصویرگر و برنده جازه بزرگ نوما از کشور مالزی، وی-سوک ای یو مدیر کتابخانه ملی کودک و نوجوان سئول و بیونگ – هو هان تصویرگر و برنده جایزه سیب طلایی براتیسلاوا از کشور کره  داوری این مسابقه را به عهده داشتند.  

جایزه ی بزرگ این مسابقه ۵۰۰۰ دلار امریکا است. برنده جایزه بزرگ نخستین مسابقه، سونگ هی کیم از کشور کره جنوبی بوده است.  دو برنده ی جایزه ی طلایی جزیره، ۲۰۰۰ دلار امریکا است  که در نخستین مسابقه به نوشین صفاخو، ازایران برای تصویرگری کتاب شاهنامه و سونیا دانوسکی از  آلمان رسیده است. جایزه ی سبز، ۱۰۰۰ دلار امریکا است که به  ۵ تصویرگر می رسد . در مسابقه ۲۰۱۳ جایزه سبز به هنرمندانی از کشورهای آرژانتین، روسیه، کره جنوبی و مالزی رسیده است. به ۱۰ نفر بعدی جایزه ویژه ای هدیه داده می شود که در این دور از مسابقات راشین خیریه و نازلی تحویلی از ایران در این  فهرست قرار گرفته اند.

در دور دوم تعداد برندگان و مقدار جایزه متفاوت بود.

درباره نخستین دور جایزه نامی بیشتر بخوانید

فهرست کامل برندگان جایزه نامی ۲۰۱۳ را در اینجا بخوانید

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.