بازی‌های آوازی

"ارکستر کودکان ایران زمین" با هدف احیای بازی‌های آهنگین و آواها و سروده‌های محلی و کهن ایرانی با آهنگسازی، تنظیم و سرپرستی سودابه سالم  گوشه‌ای از فرهنگ ایرانیان را به نمایش می گذارد. 

در این برنامه که روزهای ۲۶ و ۲۷و ۲۸ آذرماه برگزار خواهد شد، نود و هفت کودک ایرانی ۷ تا ۱۴ سال، در قالب موسیقی، نمایش و حرکات موزون به احیای بخشی از فرهنگ کهن ایرانی خواهند پرداخت.

بخش موسیقی حاصل ماه‌ها تلاش ۱۰ تن از مربیان فعال حوزه موسیقی کودک است که رهبری آن را سمیرا فزایی به عهده دارد.

طراحی و اجرای حرکات موزون این برنامه بر اساس بازی‌هایی چون عمو زنجیر باف، گرگم و گله می برم، کلاغ پر و اتل متل کاری از سوسن شریعتی است و هانا کامکار و پروانه رهروان آموزش حرکات نمایشی این برنامه را به عهده داشته اند.

این برنامه جمعه اول آذرماه در مجموعه فرهنگی آزادی (طبقه زیرین برج آزادی) و در روزهای ۲۶و ۲۷ و ۲۸ آذرماه ساعت ۱۶ در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

سودابه سالم اول بهمن ماه ۱۳۳۳ در تهران متولد شد. او از جمله فعالان عرصه موسيقی كودكان و نوجوانان ایران است که پس از زلزله بم به مدت ۸ ماه به درمان کودکان آسیب دیده روحی با روش های آموزشی و درمانی موسیقی پرداخت که حاصل آن اجرای موفق و تاثیرگذار کودکان بمی در تالار وحدت بود. سالم موفق شد در جشنواره تئاتر ۷۷ جايزه بهترين اثر موسيقی کودک را از آن خود کند.

" بازيهای آوازی"، " ترانه‌های زمين" ،" ترانه‌های من" از آثار شنیداری اوست و "بخوان بامن، بساز با من" در دو جلد مقدمه‌ای بر موسیقی کودک است که انتشارات سوره مهر از این هنرمند به چاپ رسانده است.

پیش از این نیز "گروه کودکان ایران زمین" با اجرای موفق موسیقی داستان "سفربه ایران به روایت رستم" و "طوطی و بازرگان" همراه با نقالی، در صحنه موسیقی کودک و نوجوان ایران حضور یافته بود.

علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۳۳۶۲۱۱۷ روابط عمومی ارکستر کودکان ایران زمین تماس بگیرند.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۷-۰۸-۲۹ ۱۵:۴۴
متن سفارشی:

ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام