هوشنگ مرادی کرمانی نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ شد

هوشنگ مرادی کرمانی نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴ شد

شورای کتاب کودک هوشنگ مرادی کرمانی رابه عنوان نامزد دریافت جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد.

نویسنده قصه های مجید و بچه های قالیباف خانه، به دلیل انعکاس زندگی واقعی مردم وبهره گیری استادانه از زبان طنز و خلق موقعیت طنز برای روایت زندگی، استفاده خلاق از فرهنگ عامه مانند آداب و رسوم، قصه ها، مثل ها، ترانه ها، در هم آمیختگی ماهرانه نظم و نثر و استفاده بهینه از گنجینه ادبت فارسی، نگاه نقادانه به زندگ کودکان محروم و مشکلات آن ها، ترسیم درد و فقر مردم با حفظ کرامت انسانی، تلفیق خلاق خاطره پردازی و داستان پردازی، توجه ویژه به مسائل و دغدغه های خانواده های روستایی و نیز زندگی شهرنشینی و ارتباط و تعامل بین نسل ها، و نیز ساختار پر کشش آثار برای مخاطبان کودک و نوجوان برای دریافت این جایزه نامزد شده است.

او در بخش تالیف این جایزه با نویسندگان برگزیده ای از کشورهای دیگر رقابت می کند. جایزه هانس کریستین اندرسن معتبرترین و برجسته ترین جایزه ادبیات کودک جهان است و به عنوان نوبل کوچک یا نوبل ادبیات کودک شناخته می شود. 

شورای کتاب کودک پیش ازین نیز هوشنگ مرادی کرمانی را در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸  برای دریافت جایزه یادبود آستریدلیندگرن نامزد کرده بود. او در سال ۱۹۹۲ نیز نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرین بود که ازسوی هیئت داوران برای پرداختن به زندگی کودکان محروم ستایش شد. 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱-۰۵-۰۱ ۱۰:۰۹
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.