آب، موضوع مسابقه نقاشی بین المللی برنامه محیط زیست سازمان ملل برای کودکان

آب، موضوع مسابقه نقاشی بین المللی برنامه محیط زیست سازمان ملل برای کودکان

برنامه محیط زیست سازمان ملل بیست و دومین مسابقه بین المللی نقاشی کودکان را برگزار می کند.

موضوع امسال این مسابقه، "آب سرچشمه زندگی، از کجا می آید؟" است و کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۴ ساله می توانند در آن شرکت کنند. برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) این مسابقه را با همکاری بنیاد صلح جهانی‌ و محیط زیست مستقر در کشور ژاپن و شرکت بایر و نیکون ژاپن و به طور مشترک برگزار می کند.

کودکان و نوجوانان علاقه مند به شرکت در این مسابقه باید نقاشی های خود را تا ۱۰ اسفند (۲۹فوریه ۲۰۱۳) بفرستند. برنامه محیط زیست سازمان ملل از همه کودکان دنیا دعوت کرده تا برای این مسابقه نقاشی بکشند و آن را به نشانی دفتر منطقه ای UNEP در منطقه خود بفرستند. 

نقاشی هایی که برای شرکت در این مسابقه فرستاده می شوند باید این شرایط را داشته باشند: 

  •  نقاشی‌ها باید روی کاغذ A4 یا A3 کشیده شده باشند.
  • نام کامل داوطلب، سن (روز، ماه و سال تولد به تاریخ میلادی)، جنسیت، نشانی کامل، شماره تلفن و نشانی الکترونیکی روی کاغذی جداگانه به انگلیسی در پشت نقاشی چسبانده شود.
  • آثاری که در مسابقه‌های دیگر شرکت داده شده باشد پذیرفته نخواهد شد.
  • هیچ کلمه یا متنی نباید در نقاشی نوشته شود.
  • فقط به آثاری که با پست فرستاده می شوند، ترتیب اثر داده خواهد شد.

نخستین برنده جایزه ۲۰۰۰ دلار آمریکا، یک پلاک و جایزه های دیگر دریافت خواهد کرد. او هم چنین یک سفر رایگان به یکی از گردهمایی های برنامه محیط زیست سازمان ملل برای کودکان و نوجوانان خواهد رفت. برنده دوم هم همین جایزه ها را دریافت خواهد کرد اما جایزه نقدی او ۱۰۰۰ دلار است. برندگان جایزه های سوم تا پنجم نیز پلاک یا دیپلم افتخار دریافت خواهند کرد. 

افزون بر این برنده های جهانی، هر منطقه نیز یک برنده خواهد داشت که ۱۰۰۰ دلار جایزه و یک سفر رایگان به گردهمایی کودکان و نوجوانان برنامه محیط زیست سازمان ملل خواهد داشت. براین اساس، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، آسیای غربی، اروپا، آمریکای لاتین و کارائیب و شمال آمریکا هرکدام یک برنده منطقه ای خواهند داشت. 

نام برندگان منطقه ای جایزه در روز ۲۲ آوریل ۲۰۱۳ اعلام خواهدشد و برندگان جهانی نیز در روز ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) که روز جهانی محیط زیست است معرفی خواهند شد. برنامه محیط زیست سازمان ملل از سال ۱۹۹۱ هر سال این مسابقه را برگزار می کند و تا کنون بیش از سه میلیون نقاشی از صد کشور دنیا دریافت کرده است. نقاشی هایی که برای شرکت در این مسابقه فرستاده می شوند برای آگاهی بخشی در زمینه حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار در انتشارات و نمایشگاه های سازمان ملل به کار برده می شوند.

علاقه مندان بایدنقاشی های خود را به این نشانی بفرستند: 

Ms Tanawan Sarabuddhi

United Nations Environment Programme

Regional Office for Asia and the Pacific

۲nd Floor, United Nations Building

Rajdamnern Nok Avenue

Bangkok 10200 THAILAND

Telephone no: (۶۶۲) ۲۸۸-۲۳۱۴

Fax no: (۶۶۲) ۲۸۰-۳۸۲۹

Email: uneproap@un.org or tanawan.sarabuddhi@unep.org

ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام