نامزدهای ایرانی دریافت جایزه تصویرگری براتیسلاوا معرفی شدند

نامزدهای ایرانی دریافت جایزه تصویرگری براتیسلاوا معرفی شدند

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نام ۱۵ تصویرگر نامزد دریافت جایزه دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ٢٠١۵ را اعلام کرد.

نشست داوری این آثار روز ٢٠ اسفند ٩٣ با حضور زهره قائینی، سحر ترهنده، فرشید مثقالی، علی‌اکبر صادقی و کوروش پارسانژاد برگزار و از میان ١۴٠ اثر رسیده ١۵ اثر انتخاب شد.

پیمان رحیمی‌زاده با تصویرگری کتاب‌های «ضحاک» از انتشارات کانون و «آدمک‌ها» از نشر خانه ادبیات، عاطفه ملکی‌جو «شبح ترسو» و از نشر چکه، لیدا معتمد «من حرفی دارم که شما بچه‌ها باور می‌کنید» انتشارات کانون، علی خدایی «تو لک لکی یا دارکوب» از کانون، «رزانه دختر گندم» از نشر خانه ادبیات، میترا عبدللهی «اولین پادشاه جهان» و «اسب‌های رام‌نشدنی» هر دو از انتشارات خانه ادبیات و عطیه مرکزی و عطیه بزرگ‌سهرابی به ترتیب با آثار «سیاوش» و «رویای گردآفرید» از انتشارات کانون، پژمان رحیمی‌زاده با اثر «رستم و اسفندیار» از کانون، نازنین عباسی «احتیاط، خطر حمله موش‌ها» از نشر نیستان، مهکامه شعبانی «قلبی بزرگ‌تر از جهان» انتشارات نار و نی، نوشین صفاخو «مردی برای صلح» از خانه ادبیات، محمدعلی بنی‌اسدی «قصه‌های شیخ عطار» و «در پیاده‌رو» هر دو از نشر امیرکبیر، رضا دالوند «چه کسی آقای صورتی را می‌شناشد» نشر افق، حسن عامه‌کن «باغ بزرگ قدیمی متروک» از کانون و «مادران رستم» از خانه ادبیات و زهرا سرمشقی با تصویرگری کتاب «شاه شکمو» از نشر شباویز ۱۵ تصویرگر راه یافته به این مسابقه هستند.

دوسالانه ی تصویرگری براتیسلاوا از مهم ترین و منحصر به فردترین رویداد در زمینه ی تصویرگری کتاب کودک و نوجوان است که با پشتیبانی یونسکو و همکاری شعبه های ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان در کشور اسلواکی برگزار می شود.

در ایران این مسئولیت از سوی شورای کتاب کودک، شعبه دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان در ایران بر عهده کانون پرورش فکری گذاشته است که البته در داوری و تصمیم گیری ها مورد مشورت قرار می گیرد. کانون پرورش فکری در هر دوره فراخوان این مسابقه را به ناشران اعلام می کند و آثار برگزیده تصویرگران ایرانی را گرداوری، بررسی و داوری می کند.

جایزه های این مسابقه شامل جایزه بزرگ به ارزش ۳ هزار دلار، پنج سیب طلایی به ارزش ١۵٠٠ دلار و پنج مدال ویژه به ارزش هزار دلار است.

برنده جایزه اول می‌تواند در نمایشگاه بعدی به‌ صورت مستقل شرکت کند و آثار خود را به نمایش بگذارد.

برندگان نهایی این مسابقه در ماه سپتامبر ٢٠١۵ (شهریور و مهر ١٣٩۴) اعلام خواهند شد.

درباره جایزه دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا بیشتر بدانیم

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۳:۰۰
کلیدواژه:
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.