تبریز هم صاحب مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه می شو

تبریز هم صاحب مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه می شود

در ادامه‌ی اجرای سیاست‌های تازه و تاکید‌های مدیرعامل کانون، نخستین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی) در تبریز راه‌اندازی می‌شود.

در ادامه‌ی اجرای سیاست‌های تازه و تاکید‌های مدیرعامل کانون، نخستین مرکز فرهنگی‌هنری فراگیر کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی) در تبریز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تبریز برای این منظور انتخاب شده تا پس از مناسب‌سازی فضای فیزیکی، و تجهیزات لازم کار خدمت‌رسانی فرهنگی به این مخاطبان را آغاز کند.

بر اساس این گزارش در حال حاضر ۷ مرکز فرهنگی‌هنری کانون در کشور برای این موضوع مهم راه‌اندازی شده که ۵ مرکز آن در نقاط مختلف شهر تهران و ۲ مرکز دیگر در شهرهای اصفهان و بندرعباس مشغول خدمت‌رسانی است.

در عین حال با توجه به سیاست‌های جدید اعلام شده از سوی علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل، تمامی اداره‌کل‌های کانون در استان‌ها موظف شده‌اند تا پایان امسال دست کم یکی از مراکز فرهنگی‌هنری خود در مرکز استان را به منظور بهره‌مندی کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی) آماده‌سازی کنند.

بر همین اساس با توجه به اهمیت این موضوع حاجیان‌زاده در آخرین نشست رسانه‌ای خود که به تازگی در تهران صورت گرفت نیز راه اندازی این مراکز را از جمله برنامه‌های مهم کانون در سال جاری و در مسیر تحقق عدالت محوری و بهره‌مندی تمامی کودکان ایرانی از خدمات کانون عنوان کرد.

راه‌اندازی مراکز فراگیر کانون فرصتی مناسب برای شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه و یکی از مطالبات خانواده‌های این کودکان از کانون است.

در عین حال مدیرعامل کانون در نشست خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که چرا اطلاع‌رسانی ویژه‌ای برای این مراکز به منظور جذب عضو صورت نمی‌گیرد توضیح داد که در خود تهران بیشتر مراکز فراگیر در نزدیکی مدارس استثنایی دایر شده است و به نظر ما این اطلاع رسانی بیشتر باید در این مدارس انجام شود تا دانش‌آموزان به استفاده از مراکز فراگیر کانون تشویق شوند.

حاجیان‌زاده از ادامه تولید کتاب‌های بریل و گویا برای بچه‌های دارای نیازهای ویژه هم خبر داد.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۰۹:۴۶
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.