حضور عروسک‌های ایران در جشنواره اسباب‌بازی کانون

حضور عروسک‌های ایران در جشنواره اسباب‌بازی کانون

عروسک‌های بومی آیینی‌ نمایشی ٢٨ استان به همراه ساخته‌هایی از عروسک‌سازان برتر کشور در حاشیه نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی به نمایش درمی‌آید.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جشنواره‌ی اسباب‌بازی‌ها از ١٢ تا ١۶ مرداد درحالی در تهران برگزار می‌شود که موزه‌ی کودک کانون در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری اقدام به برپایی نمایشگاهی از عروسک‌های بومی مناطق مختلف کشور خواهد کرد.

عروسک‌های باران‌خواهی، تکم، پش‌بهاری، خیمه‌شب‌بازی و... از جمله عروسک‌های آیینی و نمایشی استان‌های مختلف است که در این نمایشگاه به مدت ٥ روز در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

در این مجموعه همچنین عروسک‌هایی از ساخته‌های طراحان عروسک کشور هم‌چون زنده‌یاد بیژن نعمتی‌شریف در قالب عروسک‌های نمایشی عروسی فرخ‌خان پسر سلیم و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی نیز ارایه می‌شود.

هدف از برپایی این نمایشگاه، آشنایی کودکان و نوجوانان و بازدیدکنندگان با تفاوت پوشش در مناطق مختلف کشور و همچنین آداب و سنن اقوام از طریق عروسک‌های هر منطقه است.

این نمایشگاه در همین حال به دنبال بالا بردن مهارت‌های کارهای دستی کودکان در زمینه‌ی ساخت عروسک‌ است که با ارایه‌ی آثاری مانند عروسک‌های توپ تخم‌مرغی، نخودی، عروسک‌های پارچه‌ای و... صورت خواهد گرفت.

این نمایشگاه از ١٢ تا ١۶ مرداد در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اسباب‌بازی‌ها برگزار می‌شود.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۱۲:۳۴
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما