جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی گشایش یافت

جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی گشایش یافت

نخستین جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی که از امروز دوشنبه ١٢ تا ١۶ مردادماه با حضور بیش از ٨٠ طراح و تولیدکننده‌ی داخلی در مرکز آفرینش‌های کانون در تهران برگزار می‌شود.

این جشنواره در نخستین روز میزبان سمیناری تخصصی خواهد بود و علاقه‌مندان به مسایل نظری و پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های طراحی و ایده‌پردازی در توسعه‌ی صنعت اسباب‌بازی، اصول و روش تولید و همچنین مباحث کلان اقتصادی بازی و اسباب‌بازی در سه سمینار گردهم می‌آیند تا آخرین دست‌آوردهای کاربردی پژوهش‌گران و دست‌اندرکاران را بشنوند.

افزون بر سمینارهای تخصصی و نشست‌های پژوهشی در حوزه‌ی بازی و سرگرمی و اسباب‌بازی، نمایشگاهی از عروسک‌های بومی‌آیینی استان‌های مختلف برپا شده است. در نخستین جشنواره ملی اسباب بازی بیش از ۳۰۰ مربی کانون و خانه‌های فرهنگ تهران در ۱۱ کارگاه‌، با ساخت عروسک‌های بومی، اصول اولیه‌ی طراحی اسباب‌بازی و بازی‌های اقوام ایرانی آشنا می‌شوند. در این جشنواره همچنین از کتاب دانش‌نامه‌ی اسباب‌بازی‌های تهران نوشته زردشت هوشور رونمایی می شود.

جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی گشایش یافت

تولیدکنندگان داخلی و طراحان و ایده‌پردازان این حوزه نیز آخرین تولیدات و نمونه‌های طراحی خود را در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته اند.
انجمن «گروه سلامت و هنر» نیز در این جشنواره حضور دارد تا علاقه‌مندان و نیکوکاران بتوانند اسباب‌بازی‌های دست دوم یا نو خود را برای تجهیز اتاق‌های بازی بیمارستان‌های کودکان اهدا کنند.

جشنواره‌ و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی گشایش یافت

بهاره جهاندوست، مسوول این غرفه هدف از این کار را بهبود شرایط درمانی بچه‌ها و در حوزه‌ی سلامت روان کودکان بیمار است و راه‌اندازی و تجهیز اتاق‌های بازی و اسباب‌بازی برای کودکان بیمار، کمک می‌کند که قدری دردشان را فراموش کنند.

این جشنواره و نمایشگاه ملی از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب، تا جمعه ۱۶ مرداد میزبان خانواده‌ها و علاقه‌مندان است.
 

ديدگاه شما