جایزه ای جدید برای کتاب های خنده دار

جایزه ای جدید برای کتاب های خنده دار

پس از تعطیلی جایزه ی طنز رولد دال انتشارات اسکولاستیک تصمیم گرفته است به کمک موسسه ی بوک تراست جایزه‌ی طنز جدیدی را با عنوان جایزه ی خنده با صدای بلند در زمینه‌ ی ادبیات طنز اهدا کند.

سرپرستی گروه داوری این جایزه را مایکل روزن به عهده خواهد داشت. جایزه ی خنده با صدای بلند که با نام مستعار خروس قندی شناخته خواهد شد در سه بخش اهدا خواهد شد: بهترین کتاب تصویری طنز، بهترین کتاب طنز برای سنین شش تا هشت سال، بهترین کتاب طنز برای سنین نه تا سیزده سال.

ناشران از پایان اکتبر می توانند کتاب‌های خود را به دفتر جایزه بفرستند. گروه داوری جایزه از میان آثار کتاب ها را در سه بخش انتخاب می ‌کند و کتاب‌های انتخاب شده به مرحله‌ی دوم داوری راه پیدا می کند. داوران نهایی این جایزه کودکان هستند و از میان کتاب هایی که به مرحله ی دوم داوری راه پیدا کرده اند، بهترین اثر را انتخاب می کنند. 

کودکان می‌توانند با مراجعه به سایت  انتشارات اسکولاستیک به کتاب‌ها رای بدهند.

مدیر اجرایی بوک تراست از همکاری با انتشارات اسکولاستیک و مایکل روزن ابراز خوشحالی کرد و امیدوار است که بهترین کتاب طنز را به دست مخاطبان برساند.

مایکل روزن می گوید هر کسی که به کتابخوانی و خواندن کودکان علاقه‌مند است، می داند که بهترین کتابی که می تواند آن ها را به خواندن تشویق کند کتابی است که آن ها را می خنداند. اما متاسفانه پیدا کردن چنین کتاب هایی کار بسیار دشواری است. این جایزه مانند یک چراغ راهنما عمل می کند و با خود این پیام را دارد که «اگر می خواهی بخندی این کتاب ها را بخوان» و این لحظه ای است که کودکی که تمایل به کتابخوانی ندارد تشویق به خواندن می شود و فکر می کنم همین مسئله هیجان انگیزاست.

نامزدان نیمه نهایی در ماه مارس ٢٠١۶ مشخص خواهند شد و برندگان جایزه نهایی در ماه سپتامبر ٢٠١۶ اعلام خواهند شد

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۰:۰۷
منبع:
برگردان:
بهار اشراق
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.