گسترش با من بخوان تا روستاهای بشرویه

گسترش با من بخوان تا روستاهای بشرویه

پس از ۲ سال اجرای با من بخوان درمنطقه های قائنات، نهبندان، خوسف، درمیان و بیرجند، امسال برنامه با من بخوان به شهرستان بشرویه در خراسان جنوبی هم راه یافت و پایه‌های اول، دوم، سوم و چهارم، یازده دبستان و پیش‌دبستانی‌های مستقر در این مدرسه ها به این برنامه پیوستند. نخستین دوره کارگاه‌های آموزشی برنامه با من بخوان در روزهای ۱۲ و ۱۳ آذرماه با حضور ۷۰ نفر از مربیان و آموزگاران این شهرستان به سرپرستی مریم اخگری، مسئول برنامه ی با من بخوان در جنوب خراسان برگزار شد.

در نخستین روز کارگاه‌ها رضوانیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان بشرویه، احسانی معاون آموزش ابتدایی و قایمی کارشناس پیش‌دبستانی استان خراسان جنوبی به مهمانان، مربیان و آموزگاران خوش‌آمد گفتند و به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کردند. در این نشست از موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و جامعه یاوری برای اجرای این برنامه در این شهرستان قدردانی شد.

در کارگاه های آموزشی کارشناسان موسسه مهری صفایی، مریم اخگری و سهیلا فلاح‌پور روش‌های بلندخوانی و انجام فعالیت‌های هنری در پیوند با کتاب و برگزاری نمایش سایه و روش کار با بسته‌های آموزشی آواورزی و الف‌باورزی را آموزش دادند. مربیان و آموزگاران این شهرستان با شرکت در این کارگاه‌ها با کتاب‌های باکیفیت، چگونگی برگزاری نشست‌های کتابخوانی، بلندخوانی، عناصر داستان و ساخت ۳ نوع ماسک نمایشی، نمایش سایه، ساخت صحنه نمایش و ساخت عروسک‌های دستکشی آشنا شدند.

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، با همکاری آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی و پشتیبانی مالی جامعه یاوری فرهنگی این برنامه را در این شهرستان اجرا می کند. امسال ۱۲۰۰ کودک در شهرستان بشرویه از برنامه ی با من بخوان بهره مند می شوند. در این برنامه با پشتیبانی جامعه یاوری فرهنگی ۳۳۱۰ جلد کتاب، ۳۹۰ دستنامه آموزشی و ۶۷۸۵۰ برگه فعالیت به دست کودکان، مربیان و آموزگاران این شهرستان رسیده است. 

  

برای آشنایی با برنامه با من بخوان به سایت خوانک مراجعه کنید

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.