ماجراهای ریکی پرنده

ماجراهای ریکی پرنده

ریکی پسر ۱۰-۱۲ ساله ای است که به نظر همکلاسی هایش کمی عجیب وغریب است. حتی مادرش هم این طور فکر می کند. او خیلی دوست دارد معروف باشد ولی در هیچ چیز مهارتی ندارد؛ نه در ریاضی، نه فوتبال، نه دوچرخه سواری نه خیلی کارهای دیگر که معمولا برای پسرها مثل آب خوردن است. ریکی فکر می کند تنها مهارتی که دارد پخمه بودن است. او حتی از ظاهر خود هم راضی نیست.

اما ریکی یک راز دارد. او می تواند مانند پرندگان پرواز کند. او این توانایی را از پدرش به ارث برده است. اما مشکل اینجاست که اگر کسی حتی پرنده یا گربه ای او را در حال پرواز ببیند سقوط می کند. این یعنی این که نمی تواند این مهارت فوق العاده اش را به نمایش بگذارد و به آرزویش یعنی مشهور شدن برسد و دل سامانتا، دختری را که به تازگی به همسایگی آن ها آمده است به دست آورد.

اما در هر داستان از این مجموعه چهار جلدی ماجراهایی پیش می آید و موقعیت هایی به وجود می آید که ریکی ویژگی ها و استعدادهایش را کشف می کند، ویژگی هایی مانند کنجکاوی، مهربانی، باهوش بودن و ... 

در هر یک از این مجموعه چهار جلدی شامل دو داستان کوتاه است. بیشتر حجم این مجموعه ی قطور را تصویر در بر گرفته است و این مجموعه را برای کودکان کم خوان مناسب کرده است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Don't look now
نویسنده
Paul Jennings, پل جنینگز
ویراستار
  • مسعود ملک‌یاری
برگردان
  • اعظم مهدوی
تصویرگر
  • Andrew Weldon
  • اندرو ولدن
فهرست کتاب های ماه

ديدگاه شما