مامان‌ بزرگ در شهر

عنوان لاتین
Nana in the city

در کتاب « مامان‌ بزرگ در شهر » پسرکی که در روستا یا حومه شهر زندگی می‌کند برای دیدن مادربزرگش به شهر می‌رود و شهر را جایی شلوغ، پرسروصدا و ترسناک می‌یابد؛ اما مادربزرگ به او کمک می‌کند تا بر ترسش غلبه کند و زیبایی‌های شهر را هم کشف کند. 

کتاب به ترس کودکان از مکان‌های جدید می‌پردازد و کودکان را تشویق می‌کند که از تجربه‎های جدید استقبال کنند و نترسند.

افزون بر این به مخاطبان کوچک می‌گوید که هر چیزی می‌تواند جنبه‌های مثبت و منفی داشته باشد و برای شناخت واقعی هر چیزی باید به از جنبه‌های مختلف به آن توجه کرد.

کتاب « مامان‌ بزرگ در شهر » برای بلندخوانی مناسب است. این کتاب که در سال ۲۰۱۵ به فهرست افتخار جایزه کالدکات راه یافت، کتاب تصویری است که در آن تصاویر کامل‌کننده‌ متن است؛ بنابراین فراموش نکنید هنگام خواندن داستان برای کودکان، کتاب را به صورتی در دست بگیرید که کودکان هم‌زمان تصاویر را ببینند.

پس از خواندن داستان با کودکان درباره‌ احساس پسرک و تجربه‌های مشابه گفت‌وگو کنید.

 

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب « مامان‌ بزرگ در شهر »     

لورن کاستلو در کالج هنر مریلند تصویرگری خوانده و کارشناسی ارشد خود را از مدرسه هنرهای تجسمی نیویورک گرفته است.  و از سال ۲۰۰۵ مشغول تصویرگری کتاب‌های تصویری است که یا خودش و دیگران است. کتاب « مامان‌ بزرگ در شهر » او، به عنوان بهترین کتاب تصویری درباره خانواده هافینگتون پسترا دریافت کرده و کتابخانه عمومی نیویورک هم آن را جز ۱۰۰ کتاب برتر برای خواندن و اشتراک گذاری انتخاب کرده است.

 

کتاب مامان بزرگ در شهر

 

 

برگردان
فاطمه کاوندی
تصویر اضافی
تصویرگر
Lauren Castillo, لورن کاستلو
تهیه کننده
شبنم عیوضی
سال نشر
۱۳۹۵
ناشر
نویسنده
Lauren Castillo, لورن کاستلو
Submitted by editor on